Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Czy okna drewniane trzeba rzeczywiście co kilka lat malować?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Czy okna drewniane trzeba rzeczywiście co kilka lat malować?

Okna drewniane są wyjątkowe ze względu na walory estetyczne, uniwersalność, naturalne piękno i doskonałe właściwości termoizolacyjne. Istnieje jednak przekonanie, że ze względu na podatność na wpływ czynników zewnętrznych trzeba je co kilka lat malować. Czy nowoczesne okna drewniane wymagają aż tak częstej konserwacji i odświeżenia?

Czym jest nakładka aluminiowa?

Stare okna drewniane rzeczywiście wymagały częstego malowania, niektórzy twierdzą, że aby wyglądały estetycznie trzeba było pokrywać je farbą do drewna nawet co 2 lata. Wynikało to z braku odpowiedniego ich zabezpieczenia od strony zewnętrznej. Nowoczesna stolarka okienna łączy jednak zaawansowaną technologię z tradycją. Okna drewniane od strony zewnętrznej uzupełnia się nakładką aluminiową, która zabezpiecza je przed wpływem czynników zewnętrznych. To pozbawia nas obowiązku ich malowania i tym samym minimalizuje koszty ich eksploatacji.

Surowe kryteria jakościowe

O tym, jak długo okna drewniane zachowają swój piękny wygląd i właściwości, decyduje jako jakość surowca. Jeżeli producenci wybierają fragmenty pnia zadbane i cechujące się unikalnym wyglądem, to możemy liczyć na długi okres eksploatacji bez konieczności częstej konserwacji okien. To także warunkuje harmonijną i indywidualną formę okna.

drewniano-aluminiowe okna w stylu skandynawskim.jpg

W Internorm do produkcji okien drewniano-aluminiowych wykorzystywana jest autorska technologia I-tec Core. Rdzeń okien wykonuje się z pełnego drewna o konstrukcji warstwowej. Dzięki klejeniu warstw drewna możliwe jest uzyskanie wyjątkowej nośności i stworzenie okien o większych rozmiarach. Ponadto istnieje możliwość dopasowania koloru ramy do wnętrza i elewacji budynku. Od strony wewnętrznej pomieszczenia dekoruje naturalne drewno w wybranym kolorze, z kolei od zewnętrznej strony aluminiowa powierzchnia dostępna w szerokiej palecie decorów.

Internorm rdzeń izolacyjny w oknie drewnianym HF 410.jpgDrewno i aluminium – duet doskonały

Podatność na wpływ czynników atmosferycznych przez wiele lat była wyzwaniem dla producentów okien. Udało się jednak znaleźć kompromis między pięknem oraz trwałością naturalnego drewna a odpornością na wilgoć i promieniowanie słoneczne aluminium. Nakładka aluminiowa pozbawia właścicieli okien drewniano-aluminiowych konieczności ich malowania i konserwacji. Co więcej,  okna dzięki temu stały się ważnym elementem dekoracyjnym wnętrza i elewacji. Swoboda wyboru koloru, również innego od zewnętrznej i wewnętrznej strony, pozwala na realizację najbardziej oryginalnych projektów. Przykładem takich okien są modele HF310 i HF410, które wyposażono dodatkowo w pakiet 3-szybowy i ukryte okucia.

Poznaj HF 410

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF