Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Czy opłaca się wymieniać stare okna?

Ocena 0
Zdjęcie Czy opłaca się wymieniać stare okna?

Okna spełniają wiele funkcji i nie należy ich sprowadzać jedynie do dobrego nasłonecznienia mieszkania. Oprócz tego, że wpływają na wygląd domu i mieszkania, to przede wszystkim są jednym z ważniejszych czynników, odpowiadających za ciepło w pomieszczeniach.

 

„Stare okna” - drewniane, nieszczelne, mało atrakcyjne

Po dzisiejsze czasy w starym budownictwie dostrzec można jeszcze okna drewniane, najczęściej skrzyniowe lub też typu szwedzkiego. Miały one pojedyncze szyby i okucia nawierzchniowe, które sprawiały, że były one nieszczelne. Niska izolacja ciepła powodowała, że ciepło „uciekało” na zewnątrz, a w mieszkaniach było zimno, nawet pomimo intensywnego nagrzewania. Takie rozwiązania przekładały się na wysoki koszt ogrzewania, co dało się odczuć szczególnie w okresie grzewczym. Niestety, nawet  do dzisiaj istnieją domy, w których wymiana okien jest nieunikniona, a montaż okien z nowoczesnymi zestawami szybowymi i przede wszystkim odpowiednio skuteczną izolacją cieplną, powinien juz dawno zostać wykonany.

 _DSC1284.jpg

Czas na zmianę

Na pytanie, czy wymiana okien jest nieunikniona, najlepiej odpowiedzieć, podając konkretny przykład, który zobrazuje różnicę pomiędzy oknami starymi i nowymi.

 

Czy zastanawiałeś się na tym, jaka temperatura jest odczuwalna w Twoim domu? Jest ona średnią arytmetyczną temperatury powietrza i temperatury otaczających przegród. A zatem w przypadku temperatury w pokoju na poziomie 21-22 st.C przy oknach starych, czyli nieszczelnych będzie ona wynosić 16-17 st.C. Inaczej jest w przypadku nowych okien , gdzie możemy odczuwać ciepło już przy temperaturze na poziomie 19 st.C.

 

Trzeba przyznać, że przy 16-17 st.C trudno mówić o ciepłym mieszkaniu. Jeżeli Twoje okna należą do tych, które jedynie obciążają Twój budżet, szczególnie zimą, to warto zainwestować w nowe, które powinny charakteryzować się współczynnikiem ciepła U dla nie większym niż 1,8. Im jednak niższy współczynnik, tym lepiej, dlatego jeżeli mamy okazję zakupu okien o U = 0,80 W/(m2K), to nie powinniśmy się zastanawiać. Taka decyzja z pewnością będzie skutkowała lepszym dogrzaniem mieszkania, dłuższą eksploatacją i niższymi rachunkami za ogrzewanie bądź też kosztami utrzymania domu czy mieszkania. 

GlasGrafik_neu2_0345.jpg

 

Szyby nowej generacji - Solar +, pozuskują i zatrzymują ciepło w domu. 

 

 

 

 

 

Ocena 0

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF