Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Ile kosztują okna do domu ?

Ocena 0
Zdjęcie Ile kosztują okna do domu ?

Okna kojarzone są raczej z dużą inwestycją, szczególnie kiedy chcemy wymienić wszystkie, znajdujące się w domu. Wiele osób na ten wydatek oszczędza nawet kilka lat, chcąc kupić okna, które posłużą im przez dłuższy czas i spełnią ich największe oczekiwania. Ile tak naprawdę trzeba zapłacić za okna, które będą wpisywały się we wszystkie nasze potrzeby oraz oczekiwania?

To zależy od wielu czynników

Jednoznacznie nie można wycenić kosztu całej stolarki okiennej, ponieważ każdy dom jest inny i tym samym inne okna sprawdzą się w nim najlepiej. Bez wątpienia pod uwagę warto wziąć ocieplenie budynku. Im jest ono lepsze, tym współczynnik przenikania ciepła może być wyższy i tym samym cena okien niższa. Istotne znaczenie ma także miejsce, gdzie zostaną zamontowane okna. Jeżeli jest to poddasze, to bardzo często mają one niestandardowy kształt i wymiary, co przekłada się na wyższą cenę. Również materiał, z jakiego okna są wykonane warunkuje koszty związane z ich zakupem. Okna aluminiowe są droższe od tym PCV, dlatego w tym wypadku należy zastanowić się, czy nie lepiej zapłacić więcej i otrzymać okna wysokiej jakości czy mniej, by po krótkim czasie ponownie myśleć o ich wymianie.

Okna tylko z pozoru takie same

Białe okna bardzo często są do siebie podobne i osoba, która nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat ich parametrów, często wybiera te, które kuszą niską ceną. Okazuje się jednak, że pozory mogą bardzo mylić. Mogą różnić się okuciem, szybami i uszczelkami, grubością profili pomimo że na pierwszy rzut oka okna są identyczne. To właśnie najczęściej nie wygląd i wykończenie stolarki okiennej, a to jakie materiały oraz technologie wykorzystano do ich produkcji ma największy wpływ na ich cenę.

Wymieniając okna, warto znaleźć taką firmę, która indywidualnie podchodzi do każdego klienta, doradzi i tym samym poleci najlepsze dla nas rozwiązanie. Po konsultacji możemy liczyć na przykładową wycenę, aby zorientować się, ile będziemy musieli zapłacić za okna. To najlepsze rozwiązanie, które z pewnością pozwoli nam spać spokojnie, nie martwiąc się, czy dokonaliśmy słusznego wyboru.

 KF405_Schnitt_Studio_neuePerspektive_14112015.jpg Nie ilość komór czy grubość ramy - lepiej sprawdź certyfikaty producenta na okna. 

Okna to inwestycja 

Decydując się na zakup okien powinieneś zwrócić uwagę na czas gwarancji dawnej przez producenta. Kwotę finalną zakupu okien podziel przez okres gwarancji i to dopiero tę kwotę, która ci wyjdzie powinieneś porównywać. 

Co ciekawe producenci tworzą cenniki według płatności za metr kwadratowy - przy czym cena nie rośnie proporcjonalnie. Co to ozancza ?  Dla przykładu cena 1 metra będzie wynosić np. 100 zł natomiast 2 metry kwadratowe będzie kosztować 140 zł itd. Wniosek z tego jest taki, że można i powinno się projektować i zamawiać okna jak największe (zysk energetyczny względem cena), pamiętając jednak o zdrowym rozsądku, tak żeby nie powstały jakieś nie potrzebne dopłaty za szkło ponadgabarytowe. Najlepiej kontakować się z naszymi doradcami już na etapie projektowania - takie działania daja możliwośc maksymalizacji kosztów zakupu stolarki względem potrzev inwestora. 

 

 

Ocena 0

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF