Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Jakie okna antywłamaniowe ?

Ocena 0
Zdjęcie Jakie okna antywłamaniowe ?

Okna mogą być zaproszeniem dla złodzieja lub stanowić barierę ochronną przed włamaniami. Wszystko zależy od tego, jakie okna wybierzemy oraz czy będą one tradycyjne czy może antywłamaniowe. Ten drugi typ nie zawsze jednak okazuje się skuteczny i w niektórych przypadkach może się okazać, że nie okna nie będą spełniały swojej zamierzonej roli. Jeżeli jednak wybierzemy rozsądnie, zyskamy bezpieczeństwo i doskonałą ochronę.

 

Antywłamaniowe szyby i okucia

 

Oknami antywłamaniowymi nazwać można te, które mają antywłamaniowe zarówno szyby, jak też okucia. Kiedy spełniają one oba te warunki, możemy mieć wówczas pewność, że zyskaliśmy solidną ochronę przed włamaniem. Szyby antywłamaniowe oznaczane są symbolem P4. Są trudne do stłuczenia, a do ram mocowane są bardzo silnym klejem. Ponadto, charakteryzują się wysokim współczynnikiem izolacyjności akustycznej. Antywłamaniowe okucia wyposażone są m.in. w klamki zamykane na klucz i trzpienie ryglujące. Odpowiedzią na pytanie, jakie okna antywłamaniowe wybrać, powinny być ich odpowiednie parametry.

 

Antywłamaniowość okien, czyli jakie okna antywłamaniowe są najlepsze

 

Okna mogą być oznaczone symbolem WK1-WK3 w zależności od stopnia bezpieczeństwa. Okna antywłamaniowe WK1 chronią nas przed przypadkową próbą włamania przez rozbicie szyby, która nie powinna zostać zbita na skutek kopnięcia lub też napierania barkiem. Okna WK2 stanowi ochronę przed wyważeniem i włamaniem z wykorzystaniem narzędzi tj. śrubokręt czy szczypce. Symbol WK3 informuje nas o tym, że włamywacz nie przedostanie się do wnętrza mieszkania nawet przy próbie włamania, stosując bardziej zaawansowane narzędzia.

 

Istnieje jednak jeszcze najwyższa klasa, a mianowicie WK6, która jest rzadko stosowana w budownictwie jednorodzinnym. Takie okno wytrzymuje próbę włamania nawet przy wykorzystaniu narzędzi elektrycznych o dużej mocy.

Ocena 0

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF