Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Jakie okna do domu ?

Ocena 0
Zdjęcie Jakie okna do domu ?

Okna to jedna z ważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć przy budowie domu. Ich wybór nie jest związany jedynie z aspektami wizualnymi, ale też przekłada się na oszczędności w eksploatacji budynku, głównie na płaszczyźnie jego ogrzewania. Warto zatem zastanowić się nad rodzajem okien oraz zapoznać się z ich parametrami, zanim jeszcze zapoznamy się z ofertą producentów.

 

Parametry okien – jakie okna do domu wybrać?

 

Każdemu zależy na tym, aby jego dom był urządzony według jego zamierzonego planu. Ważniejsza jednak okazuje się jakość poszczególnych jego elementów. W przypadku okien ma to szczególne znaczenie, gdyż dzięki szczelnym oknom oraz ich odpowiedniemu montażowi zapewniamy sobie dobrą termoizolację pomieszczenia i tym samym zmniejszamy rachunki za ogrzewanie.

 

Przy wyborze okien zwróć uwagę na współczynnik przenikania ciepła Uw. Im jest on niższy, tym okno zapewnia lepszą termoizolację. Nie bez znaczenia jest wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw, szczególnie kiedy zależy nam na ciszy i maksymalnym komforcie. W jego przypadku wartość powinna być jak najwyższa. Kolejny współczynnik to współczynnik infiltracji. Informuje nas o szczelności okna – współczynnik infiltracji mniejszy niż 0,3 stosujemy, gdy dom wyposażony jest wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, od 0,5 do 1,0, gdy w domu jest wentylacja grawitacyjna. Istotny jest również współczynnik odporności na obciążenia wiatrem, najbardziej sztywne są te oznaczone symbolem C6 i klasa szczelności od 1A do 9A (największa szczelność).

 

Drewniane, plastikowe czy aluminiowe?

 

Jakie okna do domu będą lepsze, te wykonane ze stylowego drewna czy może z lekkiego aluminium lub tradycyjne PCV? Drewno bez wątpienia jest materiałem niezwykle szlachetnym, ma swoich zwolenników wśród miłośników klasyki i elegancji. Okna drewniane wykańczane są farbami akrylowymi lub lakierami dla ich wzmocnienia oraz ochroną przed czynnikami atmosferycznymi. Okna aluminiowe słyną ze swojej trwałości. Nie wymagają konserwacji, a powierzchnia ich profili może być matowa, błyszcząca, a nawet imitująca drewno. PCV są oknami obecnie najpopularniejszymi. Decydując się na nie, trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikania ciepła.

Ocena 0

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF