Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Montaż MOWO – przykładowa realizacja w Warszawie

Ocena 0
Zdjęcie Montaż MOWO – przykładowa realizacja w Warszawie

Montaż okien sprowadza się do kilku zasadniczych kroków, które należy zrealizować w odpowiedniej kolejności. Musi być plan, implementacja w przygotowanym otworze oraz izolacja. Niestety, często pojawiają się komplikacje związane z terminami budowy całego domu. Dlatego w Internorm Warszawa kompleksowo konsultujemy i planujemy wstawianie okien.

Prawidłowy montaż

Montaż okien stanowi bardzo istotny moment wznoszenia budynku na lata. Źle przygotowane podłoże, niechlujność w stosowaniu pianki, nierówne przyłożenie lub przycięcie – momentów kryzysowych nie brakuje. Dlatego dobrze jest kierować się wytycznymi producenta.

Firma illbruck zaprezentowała światu pierwszy kompleksowy system mocowania i uszczelniania okna w warstwie ocieplenia budynku. W ciągu jednej doby można całkowicie zamknąć otwór na okna i zająć się innymi zadaniami związanymi z budową.

MOWO równa się energooszczędność, szczelność, dodatkowa ochrona przed hałasami z zewnątrz oraz gwarancja skuteczności na lata. Wystarczy jedynie pięć elementów: nośny, docieplający, klej szybkowiążący, taśma rozprężna oraz podkład gruntujący (primer).

Jak przeprowadzić montaż MOWO

 1. Dokładnie zmierz otwór w budynku i przygotuj elementy okna o odpowiedniej długości. Może to wiązać się z przycięciem.
 2. Oczyść płaszczyznę roboczą.
 3. Zagruntuj płaszczyznę montażu za pomocą primera AT 140. Do tego zadania użyj standardowego pędzla. Użyj podkładu również na elemencie nośnym w miejscu klejenia.
 4. Nałóż w to miejsce dwa pasy kleju SP 340. Najlepiej zrobić to pistoletem.
 5. Klej musi stwardnieć, co zależy od wilgotności i temperatury powietrza. Cierpliwie poczekaj!
 6. Złącz element nośny ze ścianą budynku. Dociśnij, ale rób to z wyczuciem i maksymalną precyzją.
 7. Czas na dodatkowe mocowanie. Użyj do tego celu 7,5-milimetrowych śrub. Istnieje kilka wariantów zalecanych łączeń w zależności od rodzaju okna.
 8. Dopiero teraz możesz zakończyć pracę nad ramą, dokładając element ocieplający. Wystarczy klej PU 14.
 9. Przygotuj samo okno do implementacji w ramie. Na obwodzie zamocuj wspomnianą wcześniej taśmę rozprężną TP 652 Trio+. Stanowi ona alternatywę wobec pianek czy folii.
 10. Po ułożeniu okna, jeżeli wszystko się zgadza i jest równo – wykorzystaj wkręty dystansowe 7,5 mm do zamocowania.
 1. Teraz znów należy cierpliwie poczekać. Taśmy rozprężają się pod wpływem czynników atmosferycznych. To koniec montażu MOWO. Pozostaje jedynie kwestia delikatnego i ostrożnego działania w czasie ocieplania budynku.

Montaż Internorm

Zdajemy sobie sprawę, że montaż okien może wydawać się cokolwiek skomplikowaną czynnością. Ponieważ wiemy, jak ważne jest zadbanie o najdrobniejsze szczegóły, możesz mieć pewność, że otrzymasz nie tylko kompleksową informację, ale również wsparcie po zakupie, gdy odwiedzisz nasz warszawski salon okien i drzwi. Nasza wyspecjalizowana ekipa montażowa doskonale zna technikę MOWO, zapewniając fachowe rezultaty wykonanej usługi. By cieszyć się szczelnymi, ładnymi oknami przez lata!

Ocena 0

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF