Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Okna balkonowe

Ocena 5
Zdjęcie Okna balkonowe

Balkon to również część naszego mieszkania i powinien być traktowany jako przestrzeń, która do niego należy. Należy zadbać o to, aby stanowił z pomieszczeniami jedną spójną całość, w czym pomagają przeszklenia i okna balkonowe. To one są połączeniem wnętrza mieszkania z zewnętrzną jego częścią, czyli balkonem. Niezależnie od tego, czy jest ona mały czy swoją powierzchnią przypomina bardziej taras, trzeba uświadomić sobie, że pełni niezwykle ważną rolę, a okna balkonowe mogą być doskonałym wykończeniem wnętrza mieszkania i jednocześnie spełniać praktyczną funkcję.

 

Wierni tradycji

 

Pomimo, że zmiany w aranżacjach wnętrz, trendach i rozwiązaniach są bardzo widoczne, to nadal jest wielu zwolenników klasyki i tradycyjnego wystroju mieszkań. Najczęściej wybierają oni okna balkonowe otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Pomimo, że sprawdzają się one dobrze, to należy pamiętać o ich wadach, które dostrzeżono w momencie, kiedy pojawiły się w sprzedaży drzwi przesuwne. Otwierając się do wewnątrz, ograniczają na przestrzeń w salonie czy innym pomieszczeniu. Musimy więc zadbać o odpowiedniej wielkości przestrzeń, aby ich obsługa była łatwa i wygodna. Z tego powodu nierzadko jesteśmy zmuszeni zrezygnować z szafki bądź regału, który mógłby stanąć przy wyjściu na balkon. Takie okna balkonowe są najczęściej w tradycyjnych rozmiarach, a więc przeszklenia nie są zbyt duże. Kiedy jednak zależy nam na optycznym powiększeniu wnętrza, warto zastanowić się nad wyborem okien przesuwnych lub też uchylno-rozwieralnych.

 

 hf410-nowoczesne-okno-pasywne-i-tec-core.jpg

 

Rewolucjoniści

 

Poszukując najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań okien balkonowych, spotkamy się na pewno z oknami przesuwnymi. Duże przeszklenia w blokach zyskują na popularności. Rezygnujemy z tradycyjnych okien otwieranych do wewnątrz lub na zewnątrz na rzecz systemów, które pozwalają nam zaoszczędzić przestrzeń i nadać wnętrzu nowoczesnego i oryginalnego wyglądu. Okna przesuwne stanowią idealne połączenie przestrzeni mieszkalnej z balkonem. Charakteryzują się solidną konstrukcją, doskonałą izolacją termiczną oraz precyzyjnym wykończeniem. Są nie tylko z mieszkaniach z konieczności, ale też z chęci wzbogacenia ich o ciekawy element dekoracyjny. 

 

nam_0150_015_HG.jpg

Ocena 5

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF