Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Prawidłowa wymiana okien

Ocena 0
Zdjęcie Prawidłowa wymiana okien

Prawidłowa wymiana okien oznacza właściwy ich demontaż i montaż. To zapewni nam długi okres ich użytkowania, jak również prawidłową szczelność i tym samym zagwarantuje oszczędność w ogrzewaniu mieszkania.

 

Źle zamontowane okno wpływa na jego nieszczelność, a  tym samym zaburza termoizolację pomieszczenia, a to skutkuje problemami z wilgocią. W przypadku demontażu istotna jest ostrożność, gdyż naruszenie konstrukcji ściany może doprowadzić do wydłużenia się prac montażowych, jak też znacznie je utrudnić, dlatego tak ważna jest prawidłowa wymiana okien.

 

Zaczynając demontaż okien, trzeba pamiętać, że nie należy przy tym używać siły. Z delikatnością podchodzimy do wybijania starych ram i profili, co opłaci się przy montażu nowych. Staramy się nie naruszyć konstrukcji ścian oraz nie doprowadzić do znacznego pokruszenia się murów. Może się okazać, że po zdjęciu okien, dostrzeżemy pewne wady konstrukcyjne ścian, które będą wymagały naprawy. Nie należy ich lekceważyć i przed montażem nowych okien usunąć wszelkie usterki.

 

Nieprawidlowy_montaz_okien_-_na_co_zwrocic_szczegolna_uwage_2779.jpg

 

Prawidłowa wymiana okien to oprócz demontażu właściwy ich montaż. W tym przypadku postępujemy podobnie – spokojnie i z dużą precyzją. Należy uzbroić się w cierpliwość, szczególnie jeżeli chodzi o schnięcie kleju. Zwracamy uwagę na dokładne cięcie profili i umiejscowienie okna we właściwej warstwie izolacji. Pamiętajmy również o wyborze odpowiednich narzędzi i akcesoriów montażowych, jak podkłady, kleje i taśmy.

Nasza firma najczęściej wykorzystuję taśmę TP650 illmod Trio. Jej główne zalety to fakt, że stosujesz jedną taśmę w trzech warstwach uszczelnienia okna - czyli nie używasz piany montażowej. Dodatkowo taśma ta skraca czas montażu oraz ma odporność na ulewny deszcz do 600 Pa. Poprostu świetny materiał montażowy. 

TP650 illmod Trio.jpg 

 

Prawidłowa wymiana okien oraz ich wysoka jakość powodują, że przetrwają one wiele lat. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na ich wymianę. Uszkodzenia na powierzchni ramy i szybie, przewiew, wyższe rachunki za ogrzewanie to sygnały, wskazujące na konieczność zakupu nowych okien.

 

Ocena 0

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF