Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.
amontaza

Montaż

Internorm-montaż-okien.jpg

Bardzo duże znaczenie ma fachowy montaż okien

Poprawny montaż okien jest fundamentalnym warunkiem ich poprawnego funkcjonowania i bezawaryjności. W budowie i funkcjonowaniu domu dużą rolę gra szczelność i izolacja cieplna. Do największych strat ciepła może dochodzić przede wszystkim w miejscu montażu stolarki. Nasze doświadczenie pokazuje, że także tu może zbierać się woda kondensacyjna i rozwijać pleśń. Dlatego powinno się zwracać uwagę na fachowe połączenie ościeżnicy z murem, a to zależy bez wątpienia od prawidłowego wstawienia okien i drzwi.

Warto więc powierzyć montaż doświadczonym fachowcom, jakimi dysponuje Internorm - Twój [1st] window partner. Realizujemy montaż na najwyższym poziomie technicznym i dzięki temu dochowanie norm oraz przepisów, a także uwzględnienie zasad fizyki budowli niezbędnych dla prawidłowego montażu.

Kilka ważnych elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas montażu:


TEMPERATURA I WILGOTNOŚĆ POMIESZCZENIA
Łączenie z budynkiem (spoina montażowa) musi być dookoła uszczelnione tak, aby w żadnym miejscu nie przepuszczało powietrza. Zapobiega to wnikania do szczeliny wilgotnego, ciepłego powietrza, z którego po oziębieniu skrapla się woda i powoduje pojawianie się pleśni.
IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNA / IZOLACYJNOŚĆ DŹWIĘKOWA
Wewnętrzna płaszczyzna połączenia z budynkiem musi być całkiem wypełniona materiałem izolacyjnym (pianką poliuretanową lub mineralnym materiałem izolacyjnym). Płaszczyzna ta odpowiedzialna jest za izolację cieplną i dźwiękową, ale nie za izolację od wiatru i wilgoci.

TEMPERATURA ZEWNĘTRZNA, DESZCZ, WIATR ITD
Połączenie z budynkiem musi być od strony zewnętrznej dookoła dokładnie wiatroszczelne i odporne na zacinający deszcz. Wymagania te dotyczą nie tylko samych okien, ale również miejsca połączenia z parapetem. Jeśli strony wewnętrznej przedostawać się będzie wilgoć, musi ona mieć możliwość przedostania się na zewnątrz przez uszczelnienie (możliwa dyfuzja wody).

MASA WŁASNA
Ciężar okna jest przenoszony przez klocki podporowe, a mocowanie okien antywłamaniowych dokonuje się za pomocą kołków lub kotew ściennych. Odstępy między mocowaniami zależą od materiału, z jakiego skonstruowana jest ościeżnica. Dziurawienie gwoździami jest niedopuszczalne, nie realizuje bieżących norm technicznych.
Internorm-prawidłowy-montaż-okien.jpg

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF