Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nieprawidłowy montaż okien – na co zwrócić szczególną uwagę

Zdjęcie Nieprawidłowy montaż okien – na co zwrócić szczególną uwagę

Nieprawidłowy montaż okien może mieć kolosalne znaczenie. Dlaczego i jak tego uniknąć, podpowiada ekspert z warszawskiego salonu Internorm.

Dzień dobry, na ile kwestia montażu okien może być istotna?

Witam! Kwestia montażu wydaje mi się czasami wręcz najważniejsza! Dlaczego tak sądzę? Odpowiedź jest prosta – otóż nawet najlepsze okno na rynku, jeśli jest źle zamontowane, nie spełni pokładanych w nim nadziei. To, co miało przynieść zmiany, okaże się jeszcze większym problemem i pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

Co może pójść nie tak?

Istnieje kilka zagrożeń. Możemy źle przyciąć profile albo nieprawidłowo przytwierdzić okno krzywo, nie przygotować właściwie gruntu albo użyć zbyt małej ilości pianki termoizolacyjnej. Wreszcie – zła kolejność także może decydować o wadliwym montażu. Największymi problemami są pośpiech i niedokładność. Zapomniałbym dodać – również brak doświadczenia i nietrzymanie się reguł.

Czy jest to zarzut wobec polskich budowlańców?

Niekoniecznie! Na całym świecie słyniemy z fachowców i faktycznie, przeciętny Polak potrafi naprawdę wiele, szczególnie ten z branży budowlanej. Niestety, montaż okien wymaga nieco innego podejścia niż np. układanie kostki brukowej. W przypadku okien, które mają bardzo konkretne zadanie maksymalnej termoizolacji budynku, nawet drobny błąd zaburza poprawne działanie. Niektórym „specjalistom” brakuje doświadczenia, spokoju, wiedzy na temat montażu.

Wiedzy? Czy istnieje coś w rodzaju kodeksu montera?

(śmiech) Może nie nazywajmy tego kodeksem, jednak istnieją ścisłe wytyczne najlepszych producentów oraz niezależne badania. Opracowany przez firmę illbruck system montażu MOWO jest przykładem konkretnego, profesjonalnego „abecadła” montażu. Krok po kroku wyjaśnia reguły prawidłowej implementacji rozwiązań dla domów pasywnych.

Gdy buduje się dom, kiedy najlepiej zamontować okna?

To zależy od ustaleń z dostawcą okien i kierownikiem budowy, należy jednak pamiętać, że nowoczesne okna montuje się w warstwie ocieplenia. Dlatego zgranie terminów i metodyka działań odgrywa zasadniczą rolę.

Czy warto przykładać aż tak dużą wagę do wyboru okien?

Oczywiście! Nie mówię tego jedynie jako ich sprzedawca. Logicznie rzecz biorąc – każda wyrwa w jednolitej ścianie budynku to poważny wyłom w ociepleniu i niebezpieczeństwo przedostawania się wilgoci. Chyba nikogo nie muszę przekonywać, że ani zimno, ani wilgoć nie należą do zbyt pożądanych zjawisk. Właśnie dlatego w otwory na ścianie należy wstawić maksymalnie szczelne okna. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i prawidłowemu montażowi spełniają pokładane w nich nadzieje i oczekiwania. A wtedy stają się warte każdej ceny.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również dziękuję i zapraszam wszystkich do warszawskiego salonu Internorm. Z chęcią przedstawię więcej informacji na temat okien i drzwi.

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF