Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna antywłamaniowe – porozmawiaj o bezpieczeństwie z ekspertem

Zdjęcie Okna antywłamaniowe – porozmawiaj o bezpieczeństwie z ekspertem

Nawet najprostsze modele okien Internorm cechują się wysokim stopniem odporności na włamanie. Co to realnie oznacza? Jak dobierać okna pod kątem bezpieczeństwa? Gdzie szukać eksperckich porad? Między innymi na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Kilka porad

 • Na wstępie warto zaznaczyć: nie ma stuprocentowych zabezpieczeń. Zawsze istnieje ryzyko ominięcia nawet najdoskonalszych rozwiązań. Mimo wszystko warto dążyć do maksymalnej ochrony mieszkańców budynku i przechowywanego mienia.
 • Jeżeli myślisz, że jedynie alarm jest w stanie odstraszyć włamywacza – mylisz się. Równie istotne jest zabezpieczenie okna, gdyż trudność z przebiciem się przez nie skutecznie zatrzymuje złodzieja i odwraca jego uwagę do czasu przybycia ochrony lub policji.
 • Zwróć uwagę na okucia. Jeżeli w oknach stosuje się trzpienie grzybkowe, trudno je w jakikolwiek sposób zmodyfikować. Jeśli okucia są ukryte – a w rozwiązaniach Internorm są – włamanie staje się praktycznie niemożliwe.
 • System I-tec Ryglowanie stanowi podstawowe wyposażenie nawet w seryjnych oknach austriackiego producenta.
 • Jakiej jakości jest szyba? Czy laminowano ją folią PVB? Pamiętaj, że aby uzyskać klasę P4, w oknie muszą być dwie tafle szkła i aż cztery warstwy folii.
 • Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Okna można wyposażyć w klamki na kluczyk. Z kolei kontaktrony, czyli specjalne czujniki alarmują o włamaniu przy każdej sytuacji odczytywanej jako próba włamania.
 • Kupując okna, które są reklamowane jako bezpieczne, zwróć uwagę na dołączaną specyfikację. Czy na pewno certyfikat bezpieczeństwa odnosi się do całego produktu? Niektórzy producenci stosują bowiem sprytny trik marketingowy, reklamując faktycznie bezpieczny ELEMENT okna. Różnica jest diametralna! Spytamy obrazowo – czy warto zakładać tytanową kłódkę na spróchniałe drzwiczki?
 • Certyfikat powinien być wystawiony przez niezależny ośrodek badawczy, a okno zamontowane w zgodności ze ścisłymi wytycznymi producenta.
 • Okna antywłamaniowe o wysokim standardzie bezpieczeństwa mogą stanowić alternatywę wobec mało estetycznych rolet zewnętrznych.

Rozmowa z ekspertem

Zapraszamy do warszawskiego salonu okien Internorm. Nasi eksperci czekają na wszelkie pytania dotyczące maksymalizacji bezpieczeństwa w czterech ścianach. Co istotne, bezpieczne okna posiadają szereg innych zalet: są szczelne, wyjątkowo estetyczne i nowocześnie skonstruowane. Nie musisz wybierać pomiędzy różnymi kryteriami – w Internorm w jednej cenie otrzymujesz produkt wszechstronnie skuteczny i doceniany.

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF