Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna pasywne – porozmawiaj z ekspertem

Zdjęcie Okna pasywne – porozmawiaj z ekspertem

Budownictwo pasywne to przyszłość z kilku powodów. Dlaczego i jaka w tym rola okien, czym są okna pasywne, jak je dobrać i jakie dają korzyści – dowiesz się z niniejszego artykułu.

Budownictwo pasywne

W domach pasywnych chodzi o realizację podstawowego celu: wykorzystania naturalnej energii do maksymalnego zaoszczędzenia i utrzymania ciepła. Od samego etapu projektowania powinno się dążyć do takiego połączenia elementów, które wykorzystując efekt synergii, utrzymają energię wystarczająca do komfortowego ogrzania pomieszczeń.

Jak uzyskać efekt domu pasywnego

Aby dom mógł być nazwany pasywnym, należy zadbać o szczelność, izolację oraz odpowiednią wentylację. Specjalna rura doprowadza powietrze z zewnątrz, wstępnie ocieplając je pod ziemią. Dzięki wymiennikowi ciepła usuwane powietrze dostarcza dodatkowej energii. Brak przeciągów, odpowiednia filtracja, optymalizacja wydatków – takie rozwiązanie ma niemal wyłącznie same plusy.

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób dobierać elementy do domów pasywnych, weź pod uwagę kryteria niezależnego instytutu Passivhausinstitut (PHI), który wystawia odpowiednie certyfikaty najlepszym producentom. Zaszczytem jest zaznaczyć w tym punkcie, że liderem wśród wyróżnionych firm od lat okazuje się właśnie Internorm.

Jak stworzyć dom pasywny

 • Zadbaj o jak najlepszą termoizolację dzięki profesjonalnej elewacji.
 • Zamów okna i drzwi przeznaczone do domów pasywnych – znajdziesz je w bogatej ofercie Internorm i zobaczysz na żywo w Showroomie w Warszawie.
 • Nie twórz tzw. „cieplnych mostków”.
 • Duże okna i kluczowe pomieszczenia zaplanuj w południowej części domu – dzięki temu ogrzejesz je za pomocą promieni słonecznych.
 • Pamiętaj o wymienniku ciepła i specjalnym systemie wentylacji.
 • Wykorzystaj odnawialne źródła energii.
 • Kupując wyposażenie do domu, kieruj się ekologią oraz energooszczędnością.

Okna Internorm w domach pasywnych

Okna z jednej strony izolują utratę temperatury, z drugiej umożliwiają ogrzewanie pomieszczeń w naturalny sposób. Ponieważ w oknach Internorm stosowane jest potrójne oszklenie, współczynnik Ug wynosi do 0,5 W/m2K. Prawidłowy montaż, przemyślany dobór okien, odpowiednia eksploatacja – wiele czynników sprawia, że zaczynasz oszczędzać na zużyciu energii. Konstrukcja okien Internorm gwarantuje minimalną utratę ciepła, między innymi dzięki technologii klejenia FIX-O-ROUND, a także specjalnym ramkom dystansowym ze stali szlachetnej.

Nasi eksperci z warszawskiego salonu Internorm potwierdzą, że liczy się przede wszystkim: oszklenie, profile, krawędzie i dobry montaż. Jeżeli wysoka jakość przyświeca każdemu z tych punktów, dom może naprawdę okazać się pasywny. A taki ekologiczny budynek zużywa nawet do 90% mniej energii!

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF