Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna drewniane ?

Kategorie: okna  
Zdjęcie Jakie okna drewniane ?

Drewno w budownictwie ma stosunkowo długą tradycję. Obecnie przeżywa swój renesans i ponownie wraca do łask zarówno architektów i inwestorów, jak również samych zainteresowanych, czyli osób planujących budowę oraz wykończenie domu. Jest to materiał wykorzystywany również do produkcji okien. Decydując się na nie, trzeba mieć jednak na uwadze kilka ważnych parametrów i cech.

 

Okna wykonane z samego drewna nie wykazywałyby się tak dużą szczelnością i wytrzymałością. Zaawansowana technologia nie jest obojętna jednak na potrzeby społeczeństwa i pozwoliła na zaprojektowanie okien drewniano-aluminiowych. Połączenie dwóch materiałów, z których każdy wyróżnia się innymi, niezwykłymi właściwościami, sprawiła, że są to jedne z najbardziej pożądanych okien. Dobre okna drewniano aluminiowe mogą być wykonane od strony wewnętrznej w wielu gatunkach drewna oraz wariantach kolorystycznych. Najpopularniejsze gatunki drewna to: świerk, modrzew, dąb, jesion czy też ostatni hit orzech.

 

kolorystyka-hf410-nowoczesne-okno-drewniano-aluminiowe.jpg

 

Piękne, naturalne drewno oraz wytrzymałe i solidne aluminium, lepszy duet trudno sobie dzisiaj wyobrazić. Wewnątrz mieszkania, gdzie estetyka ma szczególne znaczenie, podziwiać można naturalną strukturę drewna, która wnosi do wnętrza mnóstwo ciepła i elegancji. W zależności od aranżacji wnętrza okucia mogą być pokryte dowolnym kolorem z palety RAL lub farbą kryjącą. 

I-Tec Core

Od 2016 roku w ofercie firmy pojawiała się niezwykła innowacja dotycząca wewnętrzenej konstrukcji okna. Itec- core to specjalne wypełnienie wykonane ze sklejki. Materiał ten posiada niezwykłe właściwości.  Składa się z kilku warstw o grubości ok. 3 mm sklejonych ze sobą fornirów drewna z drzew iglastych. Włókna warstw forniru przebiegają wyłącznie w kierunku wzdłużnym. Klejenie wykonuje się wyłącznie wodoodpornym i ekologicznym klejem z żywicy fenolowej. Z materiału produkuje się płyty, które dzieli się na pasy. Słabe punkty drewna są przy tym redukowane i produkuje się w przybliżeniu homogeniczny przekrój.  I-Tec Core to szczególnie ekologiczny materiał, który nosi oznaczenie PEFC, przyznawane za oszczędną i ekologiczną gospodarkę leśną. 

I-Tec.png

 

Ten materiał daje również niezwykłe możliwości jeżeli idzie o możliwości wykonania okna drewniano-aluminiwego. Dzięku temu okna świetnie przenoszą obciążenia a sam materiał nie chłonie tak wody jak typowe okna drewniano-aluminiowe. 

 

HF410_Schnitt_Studio_neue_Perspektive_innen_Eichenatur_16112015.jpg

 

Przekrój okna HF410 z wypełnieniem I-Tec Core. 

 

Zewnętrza strona okna narażona jest jednak na wpływ wielu czynników atmosferycznych. Potrzebne okazało się więc jego wzmocnienie wytrzymałym i solidnym aluminium. Konstrukcja okna składa się z drewna, pianki termoizolacyjnej i aluminium, chroniący okno przed szkodliwym wpływem warunków pogodowych. Zewnętrzną, aluminiową powierzchnię również można pokryć lakierem lub farbą w kolorze z palety RAL.

Wszytkie okna drewniano-aluminiowe w wielu wariantach stylistycznych poznasz w zakładce produkty.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF