Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Ciepły montaż ciepłych okien

Kategorie: okna   design   montaż  
Zdjęcie Ciepły montaż ciepłych okien

O tym, jak niskie będą straty ciepła przez okno, decydują: jego jakość, liczba szyb, liczba uszczelek, konstrukcja profilu okiennego i montaż okien. Popularność w ostatnim czasie zyskał ciepły montaż okien, czyli montaż okien w warstwie ocieplenia. Kojarzy się z wyższymi kosztami, ale w rzeczywistości wykonany przez profesjonalistów stanowi gwarancję ogromnych oszczędności i maksymalnego wykorzystania potencjału ciepłych okien.

Ciepły montaż MOWO a standardowy montaż

Czym zatem cechuje się ciepły montaż okien? Przede wszystkim nie stosuje się w nim pianki poliuretanowej. Alternatywą dla niej są taśmy rozprężne, profile termoizolacyjne i nośne, podkład gruntujący i klej o doskonałych właściwościach wiążących. Ciepłe okna cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, są dedykowane dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego, gdzie dąży się do maksymalnej redukcji strat ciepła. Ciepły montaż dotyczy jednak nie tylko okien, ale też drzwi balkonowych i tarasowych, czyli większych przeszkleń, przez które jeszcze do niedawna budynek tracił szczególnie dużo ciepła. Dzisiaj jest jednak inaczej, dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie w swoich domach.

Ciepły montaż w praktyce

Montaż okien w warstwie ocieplenia powinien zostać wykonany przez fachowców. Wtedy będzie szybki, skuteczny i tym samym profesjonalny, a okna będą funkcjonowały bezproblemowo. Okno i otwór w ścianie muszą do siebie idealnie pasować, a profile montażowe nośne przycięte na odpowiedni wymiar. Profil okna utrzymują otwory w nich wykonane, a lepsze wiązanie kleju osiągniemy dzięki dokładnemu zagruntowaniu muru. Nanosimy na profil nośny klej, koniecznie w dwóch wstęgach, pozostawiając odstępy od krawędzi profilu ok. 20 mm. Dociskamy poziome i pionowe profile i przytwierdzamy je wkrętami. Teraz należy przykleić profil z polistyrenu ekstradowanego do progu termoizolacyjnego oraz taśmy rozprężne do profilu montażowego. Tak powstaje solidna termoizolacja. Teraz ościeżnice montujemy w ramie. Przykręcamy ościeżnicę do profili nośnych z wykorzystaniem wkrętów. Folię z tworzywa EPDM wykorzystujemy do zabezpieczenia progów przed wilgocią.

profesjonalny montaż okien bez mostków termicznych.jpg

Ciepłe okna o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych wymagają szczególnego traktowania i montażu. To pozwala wykorzystać ich wszystkie zalety i wydłużyć ich żywotność i czas eksploatacji. Dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom Internorm.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF