Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Czy opłaca się wymieniać stare okna?

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie Czy opłaca się wymieniać stare okna?

Nowe okna do domu – czy opłaca się wymieniać stare okna?

 

Okna spełniają wiele funkcji i nie należy ich sprowadzać jedynie do dobrego nasłonecznienia mieszkania. Oprócz tego, że wpływają na wygląd domu i mieszkania, to przede wszystkim są jednym z ważniejszych czynników, odpowiadających za ciepło i dobrą wentylację pomieszczeń. Sprawdźmy, kiedy warto zainwestować w nowe okna do domu.

 

„Stare okna” - drewniane, nieszczelne, mało atrakcyjne. Tylko okna PCV?

 

Po dzisiejsze czasy w starym budownictwie dostrzec można jeszcze okna drewniane, najczęściej skrzyniowe lub też typu szwedzkiego. Miały one pojedyncze szyby i okucia nawierzchniowe, które sprawiały, że nie trudno było zauważyć nieszczelność. Niska izolacja ciepła powodowała, że „uciekało” ono na zewnątrz sprawiając, że nawet pomimo intensywnego nagrzewania w mieszkaniu odczuwano chłód. Takie rozwiązania przekładały się na wysoki koszt ogrzewania, co dało się odczuć szczególnie w okresie grzewczym. Niestety, nawet dzisiaj w niektórych domach istnieją okna drewniane czy nawet okna PCV, które już dawno powinny zostać wymienione na nowe, z nowoczesnymi zestawami szybowymi i przede wszystkim odpowiednio skuteczną izolacją cieplną.

 

 _DSC1284.jpg

 

Czas na zmianę. Najlepsze okna

 

Na pytanie, czy opłaca się wymieniać stare okna, najlepiej odpowiedzieć podając konkretny przykład, który zobrazuje różnicę pomiędzy modelami starymi i nowymi. Czy zastanawiałeś się na tym, jaka temperatura jest odczuwalna w Twoim domu? Jest ona średnią arytmetyczną temperatury powietrza i temperatury otaczających przegród. A zatem w przypadku temperatury w pokoju na poziomie 21-22 st.C przy starych oknach PCV bądź jakichkolwiek innych – nieszczelnych – będzie ona wynosić 16-17 st.C. Inaczej jest w przypadku nowych okien, gdzie możemy odczuwać ciepło już przy temperaturze na poziomie 19 st.C.

Trzeba przyznać, że przy 16-17 st.C trudno mówić o ciepłym mieszkaniu. Jeżeli Twoje okna należą do tych, które jedynie obciążają Twój budżet szczególnie zimą, warto zainwestować w nowe, które powinny charakteryzować się współczynnikiem ciepła U nie większym niż 1,8. Im jednak niższy współczynnik, tym lepiej, z tego też względu jeżeli mamy okazję zakupu okien o U = 0,80 W/(m2K) – nie zastanawiajmy się zbyt długo. Taka decyzja z pewnością będzie skutkowała efektywniejszym dogrzaniem mieszkania, dłuższą eksploatacją i niższymi opłatami, zarówno za ogrzewanie, jak i opał.

 

Najlepsze okna i dobra wentylacja

 

Pamiętaj, by podczas wymiany zadbać o dobry warstwowy montaż wszystkich, nawet najlepszych okien oraz odpowiednią wentylację. Najlepszym rozwiązaniem na rynku jest nawiewnik, który nie traci energii. Innowacja I-tec Wentylacja wprowadza do Twojego mieszkania czyste (dzięki filtrom) i ciepłe powietrze, a tym przecież bardzo nam zależy. Nowe okna do domu to często doskonała droga do osiągnięcia i zachowania komfortu codziennego funkcjonowania. Właściwa wentylacja oraz optymalna temperatura liczą się najbardziej!

GlasGrafik_neu2_0345.jpg

 

Szyby nowej generacji - Solar +, pozuskują i zatrzymują ciepło w domu. 

 

 

 

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF