Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Czy opłaca się wymieniać stare okna ?

Kategorie: okna   drzwi   innowacje   montaż  
Zdjęcie Czy opłaca się wymieniać stare okna ?

Okna spełniają wiele funkcji i nie należy ich sprowadzać jedynie do dobrego nasłonecznienia mieszkania. Oprócz tego, że wpływają na wygląd domu i mieszkania, to przede wszystkim są jednym z ważniejszych czynników, odpowiadających za ciepło w pomieszczeniach.

 

„Stare okna” - drewniane, nieszczelne, mało atrakcyjne

Po dzisiejsze czasy w starym budownictwie dostrzec można jeszcze okna drewniane, najczęściej skrzyniowe lub też typu szwedzkiego. Miały one pojedyncze szyby i okucia nawierzchniowe, które sprawiały, że były one nieszczelne. Niska izolacja ciepła powodowała, że ciepło „uciekało” na zewnątrz, a w mieszkaniach było zimno, nawet pomimo intensywnego nagrzewania. Takie rozwiązania przekładały się na wysoki koszt ogrzewania, co dało się odczuć szczególnie w okresie grzewczym. Niestety, nawet dzisiaj w niektórych domach istnieją takie okna, które już dawno powinny zostać wymienione na nowe, z nowoczesnymi zestawami szybowymi i przede wszystkim odpowiednio skuteczną izolacją cieplną.

 

Czas na zmianę

Na pytanie, czy opłaca się wymieniać stare okna, najlepiej odpowiedzieć, podając konkretny przykład, który zobrazuje różnicę pomiędzy oknami starymi i nowymi.

 

Czy zastanawiałeś się na tym, jaka temperatura jest odczuwalna w Twoim domu? Jest ona średnią arytmetyczną temperatury powietrza i temperatury otaczających przegród. A zatem w przypadku temperatury w pokoju na poziomie  21-22 st.C przy oknach starych, czyli nieszczelnych będzie ona wynosić 16-17 st.C. Inaczej jest w przypadku nowych okien , gdzie możemy odczuwać ciepło już przy temperaturze na poziomie 19 st.C.

 

Trzeba przyznać, że przy 16-17 st.C trudno mówić o ciepłym mieszkaniu. Jeżeli Twoje okna należą do tych, które jedynie obciążają Twój budżet, szczególnie zimą, to warto zainwestować w nowe, które powinny charakteryzować się współczynnikiem ciepła U dla nie większym niż 1,8. Im jednak niższy współczynnik, tym lepiej, dlatego jeżeli mamy okazję zakupu okien o U = 0,80 W/(m2K), to nie powinniśmy się zastanawiać. Taka decyzja z pewnością będzie skutkowała lepszym dogrzaniem mieszkania, dłuższą eksploatacją i niższymi rachunkami za ogrzewanie bądź też kosztami opału.

 

Wentylacja - najważniejsza

Pamiętaj, żeby wymianiając okna zadabać o dobry wartwowy montaż oraz odpowiednią wentylacją. Najlpeszym rozwiązaniem na rynku jest nawiewnik, który nie traci energii. Inowacja I-tec Wentylacja - wproawdza do Twojego mieszkania  - czyste (dzięki filtrom) i ciepłe powietrze.  Genialne. 

itec4.jpgitec3.jpg

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF