Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Duże okna przesuwne – jak je zamontować?

Kategorie: okna   design   montaż  
Zdjęcie Duże okna przesuwne – jak je zamontować?

Duże przeszklenia nadają wnętrzu przestronności, otwierają pomieszczenie na miasto i przyrodę. Są coraz chętniej wybierane zarówno przez właścicieli domów jednorodzinnych, jak też mieszkań w blokach i apartamentów. Problem pojawia się jednak na etapie ich montażu. Już sam transport jest dużym wyzwaniem, dlatego warto skorzystać z pomocy firmy, która oferuje nie tylko sprzedaż okien, ale też transport i montaż okien.

Najczęściej wybieranym rodzajem dużych okienokna przesuwne (inaczej drzwi przesuwne), które są praktyczne, funkcjonalne i łatwiejsze w sterowaniu niż okna z tradycyjnymi skrzydłami – rozwiernymi.

 

Po pierwsze przygotowanie okna do montażu dużych przeszkleń

Podobnie jak przy tradycyjnych oknach o standardowych rozmiarach, w przypadku okien przesuwnych także należy odpowiednio przygotować otwór do ich montażu. Ważna jest metoda, jaką wybraliśmy – najlepiej sprawdzi się oczywiście ciepły montaż w warstwie ocieplenia. Wyrównanie ościeży konieczne będzie w przypadku ścian wykonanych z pustaków szczelinowych. Ponadto w niektórych przypadkach należy dodatkowo wykonać podmurówkę na określoną wysokość.

Nie mniej ważne jest wykonanie odpowiednich pomiarów. Należy przy tym uwzględnić poszerzenia systemowe i wysokość posadzki. Zamocowanie dolnej części przeszklenia będzie łatwiejsze przy poszerzeniach systemowych niż podmurówce.

montaz-okien-firmy-internorm.jpg

 

Po drugie rozładunek dużych okien

Kiedy duże okna przesuwne zostały już dostarczone na wskazane miejsce, trzeba je rozładować w ten sposób, aby nie uszkodzić przy tym systemu okiennego – ramy i szyby. W przypadku dużych przeszkleń system najczęściej przewożony jest w częściach, nieoszklony. Przy rozładunku pomocne okazują się sprzęty budowlane, jak podnośniki i dźwigi.

Z dużymi oknami należy postępować bardzo ostrożnie, dlatego warto również zadbać o swobodny dostęp do otworu okiennego.

 

Po trzecie montaż okien przesuwanych

Duże okna przesuwne montuje się z wykorzystaniem dybli lub śrub, które mocowane są przez ramę. Takie rozwiązanie gwarantuje większą wytrzymałość zespolenia. Ramy dobrze jest okleić taśmami rozprężnymi, foliami okiennymi lub zastosować folię paroszczelną. To pozwala uzyskać znacznie lepsze parametry szczelności i izolacji akustycznej. Następnie należy wypoziomować okna. Ma to duże znaczenie, ponieważ w przeciwnym razie przesuwanie skrzydeł może być utrudnione.

Odpowiednią płaszczyznę podparcia zapewnia podklinowanie konstrukcji. Jego brak skutkuje bardzo często wadami w pracy skrzydeł przesuwnych. Ze względu na to, że szyby dostarczane są na miejsce montażu osobno, końcowym etapem montażu jest szklenie skrzydeł okien. Duże wymiary okien i ciężar szyby sprawia, że jest to czynność bardzo skomplikowana wymagająca ręki fachowca i odpowiedniego sprzętu.

Duże okna przesuwne prezentują się bardzo efektownie we wnętrzach. Nowoczesne rozwiązania dostępne są także w niestandardowych wymiarach, jak np. okna Internorm HS 330. Warto się nad nimi zastanowić, uwzględniając fachowy montaż przez profesjonalistów. Internorm samodzielnie montuje okna, dlatego wszelkie gwarancje i certyfikaty są całkowicie godne zaufania.

Zobacz, jak Internorm montuje okna:

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF