Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Francuski balkon

Kategorie: okna   drzwi   innowacje   design  
Zdjęcie Francuski balkon

Coraz odważniej w naszych domach przekonujemy się do dużych przeszkleń, które otwierają nasze pomieszczenia na przestrzeń – może być to ogród, las, łąka z dywanem kwiatów lub po prostu miasto, a więc wysokie budynki lub zabytkowe kamienice. Przeszklenia stosuje się również w przypadku, kiedy ze względów budowlanych możliwość zainstalowania balkonu nie jest dostępna. Możemy się z tym spotkać głównie w centrach dużych miast. Wciąż jednak możesz rozkoszować się niczym niezakłóconym widokiem. Rozwiązaniem jest francuski balkon.

 

Efektowny detal o dużym znaczeniu

 

Francuskim balkonem nazywamy rodzaj balkonu, na który składa się wysokie okno balkonowe i balustrada. Nie ma więc miejsca na wypicie porannej kawy na francuskim balkonie, ale przy otwartym oknie sięgającym od podłogi do sufitu to już nie problem. Taki balkon nie pełni on funkcji rekreacyjnej, ale jego zadaniem jest przede wszystkim doświetlenie wnętrza, wpuszczenie naturalnego światła i promieni słońca do salonu, sypialni lub kuchni. Stosuje się ponadto ozdobne balustrady, które są dodatkową ozdobą elewacji. W nowoczesnych budynkach stawia się jednak na minimalizm. Balustrada nie powinna ograniczać widoku na miasto czy przyrodę. W ten sposób zaburzałaby całą koncepcję minimalizmu, świeżości i prostoty.

 

W pełnej okazałości francuskiego balkonu

 

Wysokie okna zapewniają wspaniały widok, wynagradzają nam brak balkonu i tarasu. Współczesny człowiek ceni sobie przestrzeń i wolność, pokazuje to nie tylko samym sobą, ale też tym, jak wygląda jego mieszkanie, jego azyl i miejsce, które go reprezentuje. Francuski balkon może zarówno mieć formę nieotwieralną, jak i otwierać wnętrze na piękne widoki.

Francuski balkon - propozycja Internorm.jpg

Zapytaj o szybką wycenę francuskiego balkonu w swoim domu!

 

Okna na balkon francuski

 

Przykładem okien, które zaprojektowano i stworzono specjalnie na potrzeby francuskich balkonów, jest okno drewniano-aluminiowe HF 410 od Internorm. Szyba została w nim przyklejona na całym obwodzie, dzięki czemu niski współczynnik przepuszczalności ciepła i doskonała wartość izolacyjności dźwiękowej zapewniają komfort mieszkańcom. Wąskie profile okien dają więcej powierzchni przeszkleniu. To okno stworzone dla rozwoju największych trendów, promujące czystość formy i minimalizm, dlatego wykorzystano w nim szklane balustrady IMB. Inną propozycją okien dla francuskiego balkonu jest model PCV KF 410 od Internorm z całkowicie uszczelnioną ościeżnicą oraz możliwością montażu wentylacji I-tech.

Nowoczesna architektura kontynuuje tradycję, czego przykładem są francuskie balkony. Kluczową rolę odgrywają w nich okna sięgające podłogi, które wykonane są z wielowarstwowego szkła, jak w przypadku wyżej opisanych modeli. Przy niskich parapetach wykorzystano okrągłe lub kanciaste listwy cokołowe wykonane z mocnej stali szlachetnej.

Współczesny balkon francuski wyróżnia się czystą przeszkloną formą, jest propozycją dla tych, którzy nie mogą mieć balkonu i tarasu. Mogą jednak mieć niczym nieograniczony piękny widok w sypialni czy salonie.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF