Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

I-tec Oszklenie (Fix-O-Round) - rewolucyjna technologia okienna

Kategorie: okna   innowacje   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie I-tec Oszklenie (Fix-O-Round) - rewolucyjna technologia okienna

Bardzo często nie dostrzegamy przełomowych momentów w branży okiennej. Naszą uwagę kierujemy już na efekt końcowy, wybierająco okna o coraz niższym współczynniku przenikania ciepła, większej szczelności, jak i stabilności. Z każdym kolejnym rokiem otrzymujemy od producentów coraz więcej. Czy jednak to doceniamy? Czy wiemy, komu zawdzięczamy obecnie tak wysoki komfort i duże oszczędności?

W 2002 roku miało miejsce szczególne wydarzenie zarówno w historii firmy Internorm, jak i w branży okiennej. Producent wprowadził rewolucyjną technologię Fix-O-Round, zwaną dzisiaj I-tec Oszklenie. Od tego momentu wszystkie okna Internorm mają przyklejony pakiet szybowy na całym obwodzie skrzydła Czy wiesz, że to m.in. dzięki takiemu rozwiązaniu okna Internorm są szczelne, bezpieczne i cechują się doskonałymi parametrami izolacyjności cieplnej i akustycznej?

oszklenie i-tec na przykładzie KF 310.jpg

Proste rozwiązanie, ale wymagało czasu

Nikt wcześniej nie zastosował w swoich oknach podobnego rozwiązania, a wydawałoby się, że jest prostą odpowiedzią na problem związany z ich szczelnością i stabilnością. Podejmowano wiele prób poprawy tego parametru, niektóre z nich nawet zakończyły się mniejszym bądź większym sukcesem. Tym największym była jednak technologia Fix-O-Round, czyli I-tec Oszklenie.

Jak zatem wygląda okno z Oszkleniem I-tec? Ramę należy najpierw zespawać, po czym rozpiera się ją od wewnątrz, aby umieścić szybę. Pomiędzy ramę i szybę nakładany jest następnie specjalny klej, elementy są ze sobą łączone, a złączenie przykrywa się listwą. Szyba jest klejona do skrzydła okiennego na całym obwodzie. Pomimo, że wydaje się to prostym zabiegiem, to w rzeczywistości wymaga ogromnej pracy i zaangażowania. Nad każdym oknem Fix-O-Round pracuje zespół wykwalifikowanych specjalistów, nie pozwalając sobie nawet na najmniejsze potknięcia.

okna Internorm HF 310 z rewolucyjną technologią I-tec oszklenie.jpg

Zyskuje przede wszystkim klient

Rozwiązania Internorm są wprowadzane z myślą o rosnących wymaganiach klientów. Chcą oni okna coraz szczelniejsze, bardziej wytrzymałe i energooszczędne. I-tec Oszklenie jest standardem w ofercie producenta. Wszystkie okna Internorm produkowane od 2002 są wykonywane właśnie w ten sposób. To pozwoliło zrezygnować ze stalowego wzmocnienia, funkcję statyczną przejęło oszklenie. Stalowe wzmocnienie oferowane przez inne firmy obciąża okno i rozszczelnia je swoim obciążeniem, ponieważ występuje tylko wzdłuż krawędzi, a nie na rogach. Ponadto Oszklenie I-tec zmniejsza przepuszczalność wilgoci i chłodu, a to generuje oszczędności energii, jak też sprzyja utrzymaniu w budynku lepszego mikroklimatu. Należy również podkreślić, że dzięki temu zwiększyła się izolacyjność dźwiękowa, stabilność okna i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Okna z Oszkleniem I-tec, znanym dawniej jako technologia Fix-O-Round, stanowią inwestycję na długie lata. Materiały zużywają się znacznie wolniej, a okna zachowują swoje parametry na dłużej. Technologia, która została wprowadzona w 2002 roku wciąż jest uznawana za rewolucję, której nikomu dotąd nie udało się prześcignąć.

Zobacz nasze okna!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF