Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Ile kosztują okna do domu ?

Kategorie: okna   drzwi  
Zdjęcie Ile kosztują okna do domu ?

Ile kosztują okna do domu?

Okna kojarzone są raczej z dużą inwestycją, szczególnie kiedy chcemy wymienić wszystkie znajdujące się w domu. Wiele osób na ten wydatek oszczędza nawet kilka lat, chcąc kupić okna, które posłużą im przez dłuższy czas oraz spełnią ich największe oczekiwania. Zatem ile kosztują okna do domu, które będą wpisywały się we wszystkie nasze potrzeby oraz plany?

 

Okna aluminiowe, drewniane, okna PCV. Cennik, w który warto się zaopatrzyć

Jednoznacznie nie można wycenić kosztu całej stolarki okiennej, ponieważ każdy dom jest inny i tym samym inne okna sprawdzą się w nim najlepiej. Bez wątpienia pod uwagę warto wziąć ocieplenie budynku. Im jest ono lepsze, tym współczynnik przenikania ciepła może być wyższy i tym samym cena okien niższa. Istotne znaczenie ma także miejsce, gdzie zostaną zamontowane okna. Jeżeli jest to poddasze, to bardzo często mają one niestandardowy kształt i wymiary, co przekłada się na wyższą cenę.

Również materiał, z jakiego są wykonane, bez wątpnienia warunkuje koszty związane z ich zakupem. Okna aluminiowe są droższe od tych PCV, dlatego w tym wypadku należy zastanowić się, czy nie lepiej zapłacić więcej i otrzymać okna wysokiej jakości niż mniej, by po krótkim czasie ponownie myśleć o ich wymianie. Okna PCV i cennik to zatem bardziej złożona kwestia, którą w zestawieniu z innymi materiałami, warto rozważyć.

 

Okna tylko z pozoru takie same. Producent okien Warszawa radzi

Białe okna bardzo często są do siebie podobne i osoba, która nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat ich parametrów, często wybiera te, które kuszą niską ceną. Okazuje się jednak, że pozory mogą bardzo mylić. Poszczególne modele mogą różnić się okuciem, szybami i uszczelkami oraz grubością profili, pomimo że na pierwszy rzut oka okna zdają się być identyczne.

To właśnie najczęściej nie wygląd i wykończenie stolarki okiennej, a wykorzystane materiały oraz technologie mają największy wpływ na ich cenę. Wymieniając okna, warto znaleźć taką firmę, która indywidualnie podchodzi do każdego klienta, doradzi i tym samym poleci najlepsze dla nas rozwiązanie. Po konsultacji możemy liczyć na przykładową wycenę, aby zorientować się, ile będziemy musieli zapłacić za okna. To najlepsze rozwiązanie, które z pewnością pozwoli nam spać spokojnie, nie martwiąc się czy dokonaliśmy słusznego wyboru.

 

 KF405_Schnitt_Studio_neuePerspektive_14112015.jpg Nie ilość komór czy grubość ramy - lepiej sprawdź certyfikaty producenta na okna. 

Okna to inwestycja. Producent okien w Warszawie

Decydując się na zakup okien powinieneś zwrócić uwagę na czas gwarancji dawanej przez producenta. Kwotę finalną zakupu okien podziel wtedy przez okres gwarancji i to dopiero tę kwotę, którą uzyskasz, powinieneś porównywać. Co ciekawe, producenci tworzą cenniki okien PCV i nie tylko według płatności za metr kwadratowy - przy czym cena nie rośnie proporcjonalnie. Co to oznacza?

Dla przykładu cena 1 metra będzie wynosić np. 100 zł, natomiast 2 metry kwadratowe będą kosztować 140 zł itd. Wniosek z tego otrzymujemy taki, że można i powinno się projektować oraz zamawiać okna jak największe (zysk energetyczny względem cena), pamiętając jednak o zdrowym rozsądku. Dzięki niemu zyskamy na przykład oszczędności wynikające z niepotrzebnych dopłat za szkło ponadgabarytowe. „Ile kosztują okna do domu?” – odpowiedź na to pytanie pozwolą również znaleźć nasi doradcy już na etapie projektowania. Wybieraj zatem sprawdzonego producenta okien w Warszawie!

 

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF