Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak sprawdzić jakość okien?

Kategorie: okna   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Jak sprawdzić jakość okien?

Odpowiedniej jakości okna pasywne pozwalają na ogromne oszczędności związane z ogrzewaniem mieszkania bądź domu. Dlatego kupując okna, zwróćmy szczególną uwagę na ich jakość. Jak rozpoznać okna, które spełnią nasze wymagania?

 

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając okna?

Decydując się na zakup okien w pierwszej kolejności najczęściej bierzemy pod uwagę estetykę – zaczynamy od wyboru tworzywa. Do naszej dyspozycji są okna drewniano-aluminiowe i PCV-aluminiowe. Pamiętajmy jednak, że choć estetyka okien jest ważna, najważniejsza jest ich jakość. Okna pełnią przede wszystkim rolę użytkową.

Zwróćmy więc uwagę na liczbę uszczelek, które chronią przed przedostawaniem się wody do wnętrza profilu okna i zwiększają jego izolacyjność termiczną i dźwiękową. Powinny nas interesować okna z przynajmniej 3 uszczelkami – to absolutne minimum, gdyż tylko takie okna spełnią swoje zadanie przez dziesiątki lat. Ważny jest również rodzaj zastosowanej szyby – dobrze jest zapoznać się z takimi określeniami jak szkło Solar+ czy szkło antywłamaniowe VSG.

Zastanawiając się nad tym jak sprawdzić jakość okien zwróćmy również uwagę na współczynnik Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła. Im jest niższy, tym większą ochronę przed utratą ciepła zapewnia okno. Istotnym współczynnikiem jest również współczynnik izolacyjności akustycznej Rw, który wskazuje na liczbę dB hałasu, jaką redukuje okno. Odpowiednie wyciszenie jest szczególnie doceniane przez Klientów posiadających okna w pobliżu ruchliwych dróg i mieszkających w dużych miastach.

Ważnym  parametrem w dzisiejszych czasach jest również zabezpieczenie antywłamaniowe. Warto, więc zwrócić uwagę na klasę odporności okien na włamanie – najlepszym zapewnieniem bezpieczeństwa jest klasa RC2. Warto również sprawdzić, czy okna, które nas interesują, mają technologię Ryglowania I-tec uniemożliwiającą wyważenie.

 

zalety pasywnego okna pcv kf 500.jpg

 

Jak sprawdzić wiarygodność parametrów.png

Jak sprawdzić wiarygodność parametrów okna

Prawdziwą pewność, że podane parametry dotyczące jakości okien są zgodne z rzeczywistością, zapewniają nam certyfikaty niezależnych jednostek, takich jak np. Instytut Techniki Okiennej w Rosenheim, Politechnika w Graz czy Instytut Domu Pasywnego w Darmstadt. To one są najlepszym potwierdzeniem, że wybrane przez Państwa okna spełniają deklarowane wymagania. Podczas rozmowy z doradcą poproś o przedstawienie odpowiednich certyfikatów.

Nie mniej ważna od certyfikatów jest gwarancja okien. Poważny producent bez wahania udzieli gwarancji na wiele lat. Internorm od wielu lat wyróżnia się 10-letnią gwarancją na wszystkie swoje modele okien.

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF