Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak wykonać pomiar okien?

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie Jak wykonać pomiar okien?

Dokładny i profesjonalny pomiar okien jest niezbędny przed ich wymianą. Dzięki firmie Internorm pomiar okien nie stanowi problemu – doświadczeni i wykwalifikowani fachowcy zajmą się wszystkim. Co jeszcze, oprócz właściwego wykonania pomiaru okien, jest ważne w momencie ich wymiany? Jakie okna na wymiar zamontować w zamian?

 

Kiedy i dlaczego warto zainwestować w nowe okna?

Najczęstszym powodem wymiany okien są uszkodzenia – ramy bądź szyby. Jednak coraz częściej decydujemy się na nowe okna w celu poprawienia szczelności pomieszczenia. Według badań najrzadziej decydujemy się na wymianę okien ze względów estetycznych.

Decydując się na odpowiedniej jakości okna energooszczędne bądź pasywne, musimy liczyć się z faktem, że wymagają nieco wyższych nakładów finansowych. Pamiętajmy jednak, że dzięki likwidacji mostków termicznych zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania. Dobrej jakości okna znacząco poprawiają gospodarkę cieplną naszego domu, a tym samym komfort życia. Pamiętajmy także, że mniejsze zużycie energii cieplnej jest przyjazne środowisku. Elektrociepłownie, z których korzystamy emitują miliony ton dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń każdego roku, a ogrzewanie domu tradycyjnie powoduje jeszcze większą produkcję zanieczyszczeń. Ponadto, wymiana okien na nowe to sposób na poprawienie komfortu ich użytkowania, a także podniesienie estetyki wnętrza i wartości mieszkania na rynku nieruchomości.

 

czy można samemu zmierzyć okna.jpg

Czy można samemu zmierzyć okna?

Pamiętajmy, że przystępując do wymiany okien, należy dokładnie znać wymiary wnęk okiennych, w których zamontowane mają być nowe modele stolarki okiennej. Aby mieć pewność, że pomiar okien zostanie wykonany prawidłowo, należy zlecić to zadanie fachowcom, którzy dzięki odpowiedniej wiedzy i sprzętowi są w stanie prawidłowo wykonać tą czynność. Znane są przypadki, kiedy przygotowany pakiet szybowy odbiegał zaledwie o parę milimetrów od szerokości ramy i okna nie można było zamontować – nadawało się tylko do zezłomowania. Pomiar wnęki okna jest niezwykle ważny, ale należy pamiętać, że ważna jest nie tylko wnęka. Przy pomiarach okna należy brać pod uwagę również ilość miejsca niezbędnego do umieszczenia kotw i uszczelnienia. Technologia, w jakiej montowane były stare okna znacząco odbiega od współczesnej metody montażu MOWO. Korzystając z pomocy fachowców Internorm mogą Państwo liczyć nie tylko na precyzyjne wykonanie pomiarów i w późniejszym czasie profesjonalny montaż okien, ale przede wszystkim profesjonalną pomoc i doradztwo w zakresie doboru odpowiednich rozwiązań okiennych. Często okazuje się także konieczne wyrównanie ościeży, które nasi eksperci wykonają przed montażem okien.

Dobór odpowiednich okien i ich montaż jest bardzo złożonym procesem. Warto skorzystać z pomocy specjalistów. Dzięki niej będziemy pewni, że remont przebiegnie sprawnie, a efekt będzie skuteczny.

 

Dlaczego warto wymieniać okna na nowe?

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF