Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak wykonać szczelny montaż okien ?

Kategorie: okna   drzwi   montaż  
Zdjęcie Jak wykonać szczelny montaż okien ?

Szczelny montaż okien

                Na rynku okien i drzwi można spotkać dziesiątki ofert ciepłych a nawet bardzo ciepłych okien. To ważne, żeby budując dzisiaj dom czy też go remontując zainwestować właśnie w takie nowoczesne rozwiązania. Trzeba jednak pamiętać, że nowoczesne ciepłe okna to dopiero połowa sukcesu, równie ważny jest prawidłowo wykonany szczelny montaż okna. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić na co zwrócić uwagę montując okna. Jednocześnie już teraz możemy odpowiedzieć na pytanie czy warto robić szczelny tzw. ciepły montaż ? Tak warto. Nie ma po prostu innej możliwości. Tylko taki montaż jest poprawny !

 

Szczelny, Szczelny …

                Zanim przejdziemy do omówienia szczelnego montażu, musimy zrobić jeszcze jeden krok wstecz, bez którego raczej nie uda nam się wykonać szczelnego montażu. Nasz montaż okien należy rozpocząć od prawidłowego przygotowania  otworów okiennych. Jeżeli wnęki okienne nie  będę równe i gładkie (np. będą widoczne „pióra” od cegieł)  to prawdopodobieństwo, że uda nam się je prawidłowo uszczelnić jest bliskie zeru. W celu wykonania takich prac możesz zamówić specjalistyczną zaprawę do wyrównywania wnęk okiennych np. w firmie Tremco ilbbruck (PR005) albo inną zaprawę tynkarską dostępną w każdym sklepie budowlanym, przy czym ta pierwsza jest dodatkowo termiczna. Dlatego pamiętaj, żeby dobrze zamontować okna trzeba mieć równe i gładkie wnęki okienne.

                Ważnym jest również aby oczyścić ścianę z zanieczyszczeń. W razie potrzeby warto ścianę zagruntować i poczekać aż wszystko przeschnie. Dzięki temu taśmy będą się lepiej trzymać.

 

Szczelny czyli jaki ?

                Istnieje od lat jedna bardzo ważna zasada w montażu okien „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”. Jeżeli będziesz wykonywał montaż okien to właśnie tej zasady należy się trzymać. Oczywiście na rynku jest mnóstwo producentów materiałów folii montażowych do wykonania  montażu warstwowego, także znajdziesz materiały lepsze i gorsze ale tak czy siak najważniejszym jest i tego trzymają się wszyscy producenci takich materiałów, aby wykonywać montaż szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz. Potocznie mówi się, że folia wewnętrzna jest paroszczelna, a zewnętrzna paroprzepuszczalna. W zależności od producenta są różne rozwiązania. Jedni stosują różne kolory taśmy inni same nazewnictwo a jeszcze inni (tych polecamy) mają taśmy, które nazwa i kolor jest ten sam do wewnątrz i do zewnątrz.

Nadatek foli okiennej.jpg                                uszczelniony narożnik okna.jpg

                Folię wewnętrzną i zewnętrzną przyklejasz do ościeżnicy. W narożnikach pozostawiasz nadwyżkę foli, tak żeby można było utworzyć zakładkę. Po wykonaniu tej czynności montujemy ramę okna w otworze okiennym. Wkręcamy mechanicznie kotwy, dyble etc.  Szczelinę pomiędzy ościeżnicą a murem wypełniamy pianą montażową. Nadwyżkę piany wycinamy. Po wykonaniu tej czynności doklejamy taśmę okienną do muru, w tym celu warto używać odpowiednich wałków, ażeby jeszcze lepiej dociskać folię do muru. Miejsce kotew albo inne, które zdaniem montażysty tego wymagają należy doszczelnić klejem uszczelniającym. That's it.

 

Prawidłowe uszczelnienie od zewnątrz.jpg                   Prawidłowe uszczelnenie okna od wewnatrz.jpg

Prawidłowe uszczelnienie okien                                                                             Uszczelnienie okna od wewnątrz

 

Montaż okien

                Niby nie takie trudne to czemu podczas montażu okien pojawia się tyle błędów. Oczywiście takich rzeczy jak należyta staranność czy też po prostu zdrowy rozsądek nie sposób nauczyć montażystę okien. Często monterzy nie widzą celu wykonania takiego montażu. Uważają, że montaż na sama pianę też jest dobry „bo tak zawsze robiłem i było ok”. No nie było.

                Dlatego prosimy zapamiętaj, jeżeli chcesz użytkować okna i miejsce w którym mieszkasz przez wiele lat to wykonaj albo przypilnuj wykonania szczelnego montażu. Dzięki temu Twój, komfort życia w danym pomieszczeniu się zwiększy.

                Nasz firma od samego początku swojego powstania stosowała folie paroszczelne i paroprzepuszczalne. Stosowaliśmy je chociaż ich dostępność była o wiele mniejsza niż obecnie. Stosować je również będziemy póki nie będzie lepszego rozwiązania w tym zakresie na rynku.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF