Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak zamontować okno? Montaż okna warstwowy oraz w ociepleniu

Kategorie: okna   montaż   zabezpieczenia  
Zdjęcie Jak zamontować okno? Montaż okna warstwowy oraz w ociepleniu

Prawidłowy montaż okien zwiększa ich skuteczność oraz pozwala maksymalnie wykorzystać ich parametry techniczne. Nawet najlepszej jakości okna przy nieodpowiednio wykonanych pracach montażowych nie spełnią swojej funkcji. Dobrze więc zlecić montaż profesjonalistom, którzy mają swoje sposoby na ograniczenie ryzyka wystąpienia mostków termicznych i tym samym strat ciepła z pomieszczeń budynku.

Nowoczesne okna charakteryzują się ekstremalnie niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co oznacza, że bardzo dobrze chronią przed wymianą ciepła z otoczeniem, przekładając się na wyższą energooszczędność budynku. Ciepłe okna wymagają jednak ciepłego montażu, czyli montażu warstwowego lub w ociepleniu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zamontować okno, aby utrzymać 100% jego właściwości, zostań z nami.

 

Montaż okna warstwowy

Zastanawiając się nad tym, jak zamontować okno, musimy pamiętać o kilku zasadach. Musi być ono stabilnie przymocowane do muru i bardzo dobrze osadzone w pionie i poziomie, konieczne jest też wykonanie izolacji w miejscu styku okna ze ścianą. Powszechnie znanym sposobem jest wykorzystanie do tego pianki montażowej o właściwościach termoizolacyjnych. Ona jednak wymaga zabezpieczenia przed wilgocią, w przeciwnym razie straci swoją zdolność ochrony przed wymianą ciepła i wilgocią. Piankę zabezpiecza się taśmami – od wewnątrz taśmą paroszczelną, która odpowiada za ochronę przed wnikaniem pary wodnej z pomieszczenia, natomiast od zewnątrz taśmą paroprzepuszczalną, która parę wodną przepuszcza, umożliwiając swobodny jej odpływ od pianki.

Montaż warstwowy jest droższy od standardowego, jednak analizując korzyści, szybko dostrzeżemy oszczędności. Brak szczelin, a więc zabezpieczenie właściwości izolacyjnych pianki zwiększa energooszczędność budynku, którego ogrzanie jest wyraźnie tańsze.

montaż okien w warstwie ocieplenia od Internorm.jpg

 

Montaż okna w ociepleniu

Technika montażu wywodząca się z budownictwa pasywnego, obecnie coraz częściej stosowana w budynkach ze ścianami dwu- lub trójwarstwowymi z zewnętrznym ociepleniem. Czym różni się od montażu warstwowego?

Okno jest wysunięte poza lico muru i z wykorzystaniem specjalnych elementów osadzone mocno w warstwie ocieplenia. Elementy mocujące i tworzące ramę wykonane są z materiałów nieprzewodzących ciepła, co ma wpływ na redukcję mostków termicznych. Stosuje się więc m.in. płytki z tworzywa sztucznego i profile ze sprasowanej pianki poliuretanowej. Podobnie jak przy montażu warstwowym, również w tym przypadku wykorzystywane są taśmy – paroszczelna i paroprzepuszczalna. Alternatywą są taśmy rozprężne zapewniające dodatkowo izolację termiczną.

Zarówno montaż okien warstwowy, jak i montaż okien w warstwie ocieplenia (MOWO) wymaga wsparcia profesjonalistów. Jeżeli chcesz, aby Twoje ciepłe okna były również ciepło zamontowane, skorzystaj z oferty stolarki okiennej wraz z montażem, jak jest to w przypadku okien Internorm. Jeżeli chcesz mieć pewność, że zatrudniasz fachowców, którzy doskonale wiedzą jak zamontować okno, aby służyło Ci przez długie lata, skontaktuj się z Internorm.

Więcej o naszym montażu

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF