Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak zamontować okno przesuwne – ważne wskazówki

Kategorie: okna   drzwi   montaż  
Zdjęcie Jak zamontować okno przesuwne – ważne wskazówki

Duże przeszklenia, nowoczesny wygląd oraz praktyczne otwieranie, czyli okna przesuwne, które w ostatnim czasie zyskały na popularności ze względu na budowę coraz to nowocześniejszych budynków i tworzenia odważniejszych projektów architektonicznych. Okna przesuwne tarasowe doskonale sprawdzają się w salonach z wyjściem na ogród i taras. Czy jednak wiesz, w jaki sposób są one montowane?

Wielkogabarytowe przeszklenia muszą zostać prawidłowo osadzone, jedynie wtedy spełnią swoją rolę i będą nie tylko efektownie się prezentowały, ale przede wszystkim chroniły wnętrze przed przedostaniem się do niego zimnego powietrza i wydostaniem się na zewnątrz ciepła.

Zapamiętaj!

Pierwszym etapem montażu są oczywiście prace przygotowawcze. W zależności od metody, jaką wybierzemy, czyli montaż warstwowy na taśmy rozprężne, warstwowy na folie okienne, w warstwie ocieplenia w inny sposób będą przebiegały prace montażowe. Trzeba być przygotowanym na to, że konieczne może okazać się wyrównanie ościeży czy też przygotowanie podmurówki. Przy wyrównywaniu ościeży najlepiej sprawdzą się zaprawy termoizolacyjne oraz kleje do styropianu.

Nie zamontujemy okien przesuwnych bez wykonania odpowiedniego i dokładnego pomiaru. Musisz wziąć pod uwagę wysokości posadzki i poszerzeń systemowych, materiał pełniący rolę uszczelniającą - piana poliuretanowa, folie okienne, taśmy rozprężne, a także zachować odpowiednią szerokości szczelin dylatacyjnych.

IMG_0046.jpg

Kolejny etap stanowi przygotowanie okien przesuwnych do wstawienia. Zaleca się  oklejanie ram taśmami rozprężnymi bądź foliami okiennymi, co pozwala uzyskać dobre parametry w zakresie szczelności i izolacji akustycznej oraz izolacyjności termicznej. Niezbędne jest też dobre wypoziomowanie, gdyż w przypadku okien wielkogabarytowych ma to wpływ na ich funkcjonowanie. Nieodpowiednie wypoziomowanie może w efekcie oznaczać trudności z przesuwaniem okien.

Montaż okien przesuwnych to zadanie dla fachowców. Wymaga wiedzy, doświadczenia, precyzji, a także odpowiedniego sprzętu. Dobrze zamontowane z pewnością będą zachwycały wyglądem, chroniły przed utratą ciepła w pomieszczeniu, jak też będą przesuwać się z łatwością.

konserwacja-i-serwis-format-xxl.JPG

Na zdjęciu montaż szyb o wadze ponad 400 KG. Okna montowane na specjalnych podporach purenitowych. 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF