Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jaka jest cena potrójnej szyby ?

Ocena 0
Zdjęcie Jaka jest cena potrójnej szyby ?

Wybierając okna, najczęściej zwracamy uwagę na ich szczelność. To jeden z istotniejszych aspektów, który w oczach klientów warunkuje okna bardzo dobrej jakości. Obecnie symbolem okien, które mogą być najbardziej zbliżone do ideału, są okna z potrójną szybą. Czy za komfort cieplny, bezpieczeństwo oraz szczelność trzeba zapłacić dużą sumę pieniędzy?

 

Okna trzyszybowe – dlaczego są takie wyjątkowe?

 

Trzy szyby to zawsze jedna więcej, niż w przypadku okien tradycyjnych, posiadających szyby podwójne. W praktyce oznacza to dodatkową barierę, która chroni przed wymianą ciepła z otoczeniem. Okna trzyszybowe wyróżniają się lepszymi parametrami, mają niższy współczynnik przewodzenia ciepła, bardzo często są to okna pasywne. Dodatkowa warstwa termoizolacyjna sprawia, że optymalnie okna z trzema szybami mają współczynnikiem Uw na poziomie 0,63 W/m²K. Dla porównania trzy szyby to zazwyczaj Uw od 1,5 do 1,1 W/m2K.

 

Przy wyborze okien trzyszybowych warto jeszcze zwrócić uwagę na rodzaj szyb. Zaawansowana technologia sprzyja oszczędności oraz wysokiej jakości, dlatego duże uznanie zyskały tzw. szyby niskoenergeryczne. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jednocześnie zapewniać doskonałe parametry termoizolacyjne, a także efektywnie wykorzystywać słońce jako źródło energii. Dobre potrójne szyby muszą być jak najbardziej przezierne.

 

Większa inwestycja, tańsza eksploatacja

 

Czy cena to jedynie koszt zakupu okien? Aby dokonać najlepszego wyboru, trzeba spojrzeć na okna  z nieco innej perspektywy. Nie są to jedynie te elementy wyposażenia domu, które mają dostarczać naturalne światło do wnętrza budynku, ale to one w dużej mierze odpowiadają za komfort cieplny i temperaturę w pomieszczeniach. Przez okna budynek w przypadku nieszczelnych okien traci bardzo dużo ciepła, co zmusza właścicieli do dogrzewania domu, a to z kolei związane jest z dodatkowymi kosztami. Okna trzyszybowe stanowią skuteczniejszą ochornę przed taką wymianą ciepła i tym samym ograniczają wydatki na ogrzewanie.

 

Wyższa cena nie oznacza wyższych kosztów, może wręcz wiązać się z dużymi oszczędnościami. Okna z 3 szybami kosztują więcej niż te, które mają jedynie 2 szyby. Koszt ich zakupu zwraca się jednak bardzo szybko. Już po pierwszych miesiącach, szczególnie w okresie zimowym dostrzec można niższe rachunki za ogrzewanie. To oszczędności warte inwestycji.

 

To jaka jest różnica w cenie ?

 

Internorm to lider okien pasywnych i energooszczędnych, z związku z tym 95 % produkcji stanowią szyby potrójne – w każdej wycenie są one traktowane jako standard. W związku z tym okna trzyszybowe mają szybę potrójną w cenie zakupu. Gdybyś jednak nie potrzebował okien, aż tak ciepłych to koszt zakupu podwójnej szyby będzie o 30 % tańszy od szyby potrójnej.

Orientacyjny koszt zakupu szyby podwójnej o współczynniku Ug-1,1 W/m2k to 197 zł/m2, natomiast podstawowy koszt zakupu szyby potrójnej to przy Ug – 0,5 W/m2k - 319 zł/m2.

Ocena 0

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF