Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jaki system domu inteligentnego?

Kategorie: okna   innowacje   dom inteligentny   zabezpieczenia  
Zdjęcie Jaki system domu inteligentnego?

Wsparciem dla budowy inteligentnego domu jest dobry system do zarządzania budynkiem. To fundament, dzięki któremu możemy go nazwać „inteligentnym”. Jest to trend, który jeszcze kilkanaście lat temu uznawany był za nieco egzotyczny w naszym kraju, trudno było nam zrozumieć, jak okna mogą automatycznie się otwierać, wentylacja włączać, a światło wyłączać. Dzisiaj sztuczna inteligencja jest dostępna dla każdego, jej cena jest również znacznie niższa niż kiedyś. To dobry moment na zastanowienie się, jaki system domu inteligentnego będzie najlepszy.

Inteligentny dom to energooszczędny dom

Inteligencja takiego budynku ujawnia się poprzez zautomatyzowanie kontroli pracy poszczególnych urządzeń i elementów domu. Zintegrowana instalacja pozwala na komunikację systemu z urządzeniami. Dzięki temu nie ma konieczności każdorazowej ingerencji w ich pracę. Można pokusić się o stwierdzenie, że urządzenia myślą za nas i wykonują za nas wiele czynności oczywiście zgodnie z tym, jak zostały zaprogramowane.

To, co jednak jest celem budowy domów inteligentnych, to nie tylko wygoda, ale i zwiększenie ich energooszczędności. To zrozumiałe, że dążymy do redukcji kosztów i szukamy sposobów, aby płacić mniej za prąd i ogrzewanie, nie tracąc przy tym na wygodzie i komforcie mieszkania. Prawdziwa i nieuciążliwa oszczędność wymaga dziś inteligencji nie tylko człowieka, ale też systemu i urządzeń, które pomogą nam sprostać wysokim standardom dotyczących zmniejszenia zapotrzebowania na energię.

Jaki-system-domu-inteligentnego_Internorm-SmartWindow.jpg

Kliknij i poznaj zalety systemu I-tec SmartWindow!

Wyższy poziom techniki

Wraz z XXI wiekiem wkroczyliśmy w nowy wymiar zaawansowanych technologii, a teraz kończy się już druga dekada tego wieku. W tym czasie dosłownie otworzyły się przed nami drzwi i okna do rozwiązań, które wcześniej nie były obecne nawet w wyobraźni człowieka. Jednym z systemów domu inteligentnego jest SmartWindow System od Internorm. Wykorzystywane są przez niego dwa produkty proponowane przez firmę, jak I-tec Wentylacja i I-tec Zacienienie. Pierwszoplanową rolę odgrywają okna. Jak wiadomo, to między innymi przez nie budynek traci ciepło, aż 15% całościowej straty, czyli więcej niż przez podłogę i grunt, mostki termiczne, a tyle samo co przez wentylację.

System SmartWindow pozwala na zautomatyzowanie pracy zacienienia i osłony przeciwsłonecznej okien oraz wentylacji z wykorzystaniem wygodnej aplikacji na urządzenia mobilne. Jednym dotknięciem ekranu smartfona wywietrzysz wybrane pomieszczenie lub zasłonisz rolety w sypialni. W wywietrznikach I-tec zastosowano dodatkowo wymienniki, co spowodowało, że możliwe jest odzyskanie aż 80% ciepła. Zacienienie I-tec to z kolei rozwiązanie pozwalające na zintegrowanie systemu zamykania i otwierania rolet wraz z zachodem i wschodem słońca lub zmianą temperatury. Dlatego System SmartWindow jest odpowiedzią na każdą porę roku naszego skomplikowanego klimatu.

System SmartWindow można zintegrować z innymi elementami inteligentnego domu. Z systemem Loxone Smart Home tworzy kompleksowe rozwiązanie, które wykonuje za Ciebie dziesiątki zadań dziennie. Twój dom po prostu jest Twoim najlepszym przyjacielem.

Zobacz, jak okna Internorm w połączeniu z Loxone Smart Home pomagają Ci rozpocząć dzień i dbają o Twoje bezpieczeństwo!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF