Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jaki współczynnik przenikania ciepła dla okien wybrać?

Kategorie: okna   innowacje   design   dom inteligentny   zabezpieczenia  
Zdjęcie Jaki współczynnik przenikania ciepła dla okien wybrać?

Okna drewniane, aluminiowe czy PCV? To jeden z głównych czynników, który uwzględniamy przy wyborze okien. Najważniejszym jest jednak współczynnik przenikania ciepła, który informuje nas o przepuszczalności energii cieplnej. Jeśli dopasujemy go dobrze, być może o nim zapomnimy. Jeśli źle – codziennie sam będzie nam o sobie przypominał. Od niego zależy, czy w lato znajdziemy schłodzenie w domu, a w zimie będzie ciepło i przytulnie. Jeśli dobrze wybierzemy, zaoszczędzimy także na ogrzewaniu i wentylacji.

W statystycznym polskim domu przez okna ucieka nawet do 40% ciepła. Okna z niskim współczynnikiem przenikania ciepła niwelują to zjawisko. Jeżeli planujemy zakup nowych okien lub wymianę obecnych, warto zwrócić uwagę na okna dobrze izolowane termicznie. To dobra okazja na podjęcie decyzji, za którą będziemy sobie wdzięczni w przyszłości.

Niski współczynnik przenikania ciepła

Im współczynnik Uw jest niższy, tym mniej ciepła traci budynek. Jeżeli szukamy po prostu okien energooszczędnych, należy wybierać okna o współczynniku mniejszym niż 1 W/m²K, który jeszcze do niedawna był standardem w stolarce okiennej. W budownictwie pasywnym wymagania dotyczące parametrów okien są jednak większe niż w budownictwie energooszczędnym. W przypadku domów pasywnych stosuje się okna pasywne o Uw na poziomie 0,8 W/m²K. To maksymalna wartość, z którą spotkamy się w większości nowoczesnych projektów domów.

Firma Internorm proponue jednak znacznie bardziej innowacyjne rozwiązania i wyprzedza obowiązujące standardy. W naszej ofercie dostępne są okna o bardzo niskiej przenikalności cieplnej Uw na poziomie 0,6 W/m²K pozwalające maksymalnie ograniczyć straty ciepła. Takie okna izotermiczne to najskuteczniejsza bariera chroniąca przed wymianą ciepła z otoczeniem, a także napływem chłodnego powietrza do wnętrza budynku.

infografika okna energooszczędne a okna pasywne - współczynnik przenikania ciepła.png

Inwestycja, która się zwraca

Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła są droższe, co wynika z ich konstrukcji i zastosowanych technologii. Nie oznacza to jednak, że inwestycja jest związana z większymi kosztami, ponieważ koszty zwracają się w trakcie eksploatacji. Mniejsze zapotrzebowanie na energię niezbędną do ogrzania budynku przekłada się na niższe koszty ogrzewania zimą. Latem zaoszczędzimy na klimatyzacji, która może okazać się niepotrzebna, jeśli użyjemy okien izolowanych termicznieokien pasywnych.  Jeszcze więcej oszczędzimy, sięgając po okna ze zintegrowanym systemem I-tec Zacienienie. Nakłady poniesione na zakup okien o niskim współczynniku przenikania ciepła zwrócą się w przyszłości. A dodatkowo będziesz cieszyć się doskonałą pasywnością, która czyni Twój dom ekologicznym.

HV 350 Internorm - okno drewniano-aluminiowe z żaluzją międzyszybową.jpg

Sprawdź HV 350 – okno o Uw = 0,6 W/m²K z Zacienieniem I-tec!

Im niższy współczynnik przenikania ciepła, tym zdecydowanie mniejsze straty energii. Okna o dobrych parametrach to jeden ze sposobów ograniczenia kosztów, których potrzebujemy, aby ogrzać dom, a także obniżyć temperaturę powietrza w jego wnętrzu latem.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF