Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać - wskazówki

Kategorie: drzwi   innowacje   design  
Zdjęcie Jakie drzwi zewnętrzne wybrać - wskazówki

Drzwi zewnętrzne to wizytówka każdego domu, są pewnego rodzaju odzwierciedleniem jego wnętrza, dlatego tak dużą wagę przywiązuje się do ich wyglądu. Nie można jednak zapominać o ich jakości i materiału, z jakiego zostały wykonane. Dzięki odpowiednim parametrom oraz zastosowanym technologiom zapewnią nam doskonałą izolację cieplną, jak też ochronę przed włamaniami.

Na co zwrócić uwagę

Jest kilka parametrów, z którymi powinniśmy się zapoznać, zanim zdecydujemy się na konkretny model drzwi zewnętrznych. W pierwszej kolejności uwzględniamy ich szerokość i wysokość, które muszą zostać dopasowane do architektury całego domu. Trzeba wziąć pod uwagę także to, że przez drzwi powinno się wygodnie wchodzić, jak też wnosić większe rzeczy, np. meble. A zatem szerokość nie powinna być mniejsza niż 100 cm, a otwór przygotowany do wstawienia drzwi powinien być o 15-30 mm większy. Wysokość drzwi zewnętrznych najlepiej, kiedy ma nie mniej niż 220 cm.

Duże znaczenie ma również współczynnik przenikania ciepła U. Powinien mieć on mniej niż 1,8 W/(m2*K), w Internorm w większości drzwi mają współczynnik pasywny na poziomie 0,8 W/(m2*K). Do ważniejszych parametrów zaliczamy także izolacyjność akustyczną. Im wartość ta jest niższa, tym drzwi przepuszczać będą więcej hałasu z zewnątrz. Wartość ta najczęściej oscyluje w granicy 30 dB, jednak w momencie, kiedy mamy możliwość zakupu drzwi zewnętrznych o większej izolacyjności akustycznej, warto poważnie się nad nimi zastanowić.

Drzwi aluminiowe i drewniano-aluminiowe

W przypadku drzwi wejściowych trzeba mieć na uwadze materiał, jaki wykorzystano do ich produkcji. Drzwi zewnętrzne aluminiowe w ofercie Internorm posiadają mechaniczne oraz elektryczne wielopunktowe ryglowanie, a także innowacyjną technologię stabilizacji oraz izolacyjności cieplnej. System zawiasów jest potrójnie regulowany, natomiast  sam projekt jest wykonywany indywidualnie dla każdego klienta.

Prawdziwą innowacją na rynku są drzwi zewnętrzne drewniano-aluminiowe, które charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem zarówno po zewnętrznej, jak też po wewnętrznej stronie. Zapewniają szczelność przy ekstremalnie niskich temperaturach, a wielowarstwowa konstrukcja oraz wkładka X-tra podnoszą bezpieczeństwo do poziomu certyfikatu WK2. Jest to połączenie tradycyjnego drewna z nowoczesnym, aluminiowym wzornictwem.

Drzwi zewnętrzne powinny być zatem przede wszystkim szczelne, chroniąc tym samym przed utratą ciepłą z mieszkania, jak też odpowiednio zabezpieczone przed włamaniami orazuszkodzeniami mechanicznymi. Ich wygląd ma współgrać z całą aranżacją wnętrza domu i otoczenia.

INT_Bildwelt_Internorm_AT_410_rdax_800x534.jpg Drzwi AT400 z wypełnieniem z betonu

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF