Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna balkonowe – 5 ciekawych rozwiązań

Kategorie: okna   drzwi   innowacje   design  
Zdjęcie Okna balkonowe – 5 ciekawych rozwiązań

Okna jako drzwi balkonowe – 5 ciekawych rozwiązań

Szczęśliwy Ci, co mają w domu balkon lub taras! Nie ulega wątpliwości, że zapewnia on wiele możliwości, gdyż latem możemy spędzać czas na świeżym powietrzu, jak też przez cały rok zadbać o odpowiednie wietrzenie mieszkania. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań drzwi balkonowych, które - jak wszystkie inne - mają swoje ogromne zalety, jak i słabsze strony. Specjalnie zaprojektowane oraz opatrzone najnowszymi technologiami okna balkonowe i cena, będą tutaj doskonale ze sobą współgrały.

 

Każde z możliwych rozwiązań. Drzwi oraz okna balkonowe - cena zgodna z oczekiwaniami

Prezentujemy różne konfiguracje balkonowo-tarasowych okien od Internorm. Sprawdź swój typ!

 

• Drzwi balkonowe z niskim progiem

Próg potrafi uprzykrzyć nam życie i w wielu nowoczesnych domach unika się takich rozwiązań, decydując się na płaskie powierzchnie. Przy drzwiach balkonowych zastosować można próg niski, czyli wystający ponad posadzkę na ok. 2-2,2 cm. Wykonuje się go z profili PCV lub lekkiego aluminium, a od strony balkonu ma on wyprofilowany spadek. Wybierając takie rozwiązanie, należy pamiętać, aby zimą odpowiednio o niego zadbać. Nie powinien na nim zalegać śnieg i lód, w przeciwnym razie skrzydło może przymarzać do progu, jak też w dużym stopniu utrudnić otwieranie drzwi. Jeżeli jednak nie chcemy mieć progu przy drzwiach balkonowych, można z niego zrezygnować. W takiej sytuacji drzwi podczas otwierania, unoszą się nieco do góry. Takie rozwiązanie ma też swoje wady, gdyż do wnętrza może zaciekać woda, jak również trudniej jest utrzymać wnętrze w czystości. Mimo wszystko jest to rozwiązanie, które spotyka się sporym uznaniem wśród inwestorów - głównie ze względu na komfort użytkownaia okna.

 

• Drzwi balkonowe z pochwytem zewnętrznym

Na drzwi balkonowe z pochwytem zewnętrznym decydują się przede wszystkim właściciele dużych tarasów. To wygodne rozwiązanie, szczególnie wtedy, kiedy dużo czasu spędzamy na zewnątrz – na tarasie czy też w ogrodzie. Uchwyt pozwala zamknąć drzwi od zewnątrz, co powoduje, że chłód nie dostaje się do środka, natomiast my bez problemu możemy wejść do mieszkania. Zatrzaskiwanie drzwi odbywa się natomiast przy pomocy zatrzasku balkonowego. 

 

• Drzwi balkonowe zintegrowane z żaluzją

Ciekawym rozwiązaniem dla drzwi balkonowych są te, które zostały zintegrowane z żaluzją. Internorm proponuje okna tarasowe przesuwne wzbogacone o innowacyjną technologię I-tec Zacienienie. Jest to inteligentny tryb, który automatycznie rozpoznaje dzień i noc, umożliwiając tym samym samoczynne otwieranie się żaluzji przy wschodzie i zamykanie przy zachodzie słońca. System nie wymaga zasilania zewnętrznego, ponieważ wzbogacony został o moduł fotowoltaiczny i akumulator. Dzięki pomiarowi promieniowania słonecznego i temperatury pomieszczenie nie przegrzewa się, a zimą możliwe jest maksymalne wykorzystanie energii słonecznej, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Takie okno balkonowe i cena, w tym przypadku będą różnić się od standardowego rozwiązania.

 hv350-profile-okien-drewniano-aluminiowych-okno-zespolone.jpg

 

• Drzwi balkonowe z niewidocznym skrzydłem

To jedno z nowszych rozwiązań drzwi balkonowych, wykorzystywanych w nowoczesnych projektach architektonicznych. Drzwi balkonowe z niewidocznym skrzydłem to specjalny kształt ramy jest zaprojektowany w taki sposób, aby ukryć całą wysokość profilu skrzydła. Okna tarasowe przesuwne w takim wydaniu znalazły swoje zastosowanie w zabudowie aluminiowo-szklanej, dzięki czemu całą kompozycja zyskuje na modernistycznym wyglądzie i wyróżnia się wyjątkową estetyką.

 

 KF405_Schnitt_Studio_Fraesung_neuePerspektive-geoeffnet_17112015.jpg

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając przesuwane przesuwane okna tarasowe?

Jest jeszcze jedno pytanie, które klienci zadają stosunkowo często. Czy drzwi balkonowe mogą zastąpić drzwi wejściowe? Musisz wiedzieć, że oba rodzaje drzwi różnią się między sobą. Drzwi tarasowe są przede wszystkim całkowicie przeszklone, co w przypadku tych wejściowych mogłoby być zachętą dla złodzieja, chyba że zastosujemy drzwi balkonowe zintegrowane z żaluzją. Drugą kwestią jest zamek czyli to, co sprawia, że dostęp do naszego domu jest ograniczony. W tym przypadku również należy mieć na uwadze to, że nie można zastosować zamka, który po zamknięciu od zewnątrz nie da się otworzyć od wewnątrz. Z tego powodu przy zakupie drzwi balkonowych, które miałyby pełnić rolę drzwi wejściowych, należy skonsultować się ze sprzedawcą, który znajdzie najbardziej optymalne rozwiązanie. Oczywiście można wykonać wejściowe okna tarasowe przesuwane w systeme drzwi balkonowych, a drzwi takie bedą wypsoażone w cylinder oraz niski próg.

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF