Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna 2 czy 3 szybowe ?

Kategorie: okna   drzwi  
Zdjęcie Jakie okna 2 czy 3 szybowe ?

Na co się zdecydować – okna dwuszybowe czy okna trzyszybowe?

 

Cena czy jakość? Okna droższe, ale zapewniające lepszą termoizolację pomieszczenia czy tańsze i przy tym o mniejszej energooszczędności? Musisz wiedzieć, że każda warstwa szyby okna to jego dodatkowa ochrona przed przedostawaniem się zimnego powietrza do wnętrza mieszkania i ciepła na zewnątrz. Czy wybór okna dwuszybowego jest zatem mniej opłacalny? I czy wysokiej jakości modele z trzema szybami zawsze są tożsame wyłącznie najlepszym oknom PCV? W poniższym artykule postaramy się podsunąć właściwe odpowiedzi na postawione pytania.

 

Okna z dwoma szybami – optymalizacja kosztów w mieszkaniu. Najlepsze są okna PCV?

 

W każdym domu są pomieszczenia, z których korzystamy częściej i rzadziej, a więc nie wszędzie konieczne jest maksymalnie energooszczędne rozwiązanie. Dwuszybowe okna są dobrym pomysłem w przypadku tych miejsc w budynku, w których może panować nieco niższa temperatura, np. garaż czy piwnica. W naszej szerokości geograficznej, pomimo że zdarzają się mroźniejsze zimy, w ostatnim czasie zaobserwować można znaczne ocieplenie się klimatu. Tańsze okna nie muszą być zatem tym gorszym rozwiązaniem, jeżeli odpowiednio przemyślimy ich inwestycje i zastosujemy je w pomieszczeniach, które nie wymagają utrzymania wyższej temperatury. Co więcej, odpowiednie parametry i żądana liczba szyb nie muszą być tożsame tylko najlepszym oknom PCV. Również inny materiał – w tym drewno i aluminium – mogą posłużyć do wyboru właściwej konstrukcji. W zależności od funduszy, jakimi dysponujemy, estetyki czy konstrukcji np. domu, mamy wpływ na tę decyzję.

 

Okna trzyszybowe – inwestycja w oszczędność

 

Okna posiadające 3 szyby, są bez wątpienia droższe. Zapewniają jednak skuteczniejszą termoizolację pomieszczenia, co przekłada się na niższe opłaty za ogrzewanie. Może się okazać, że wybierając okna droższe, oszczędzimy znacznie więcej w przyszłości. Z pewnością 3 szyby to dobre rozwiązanie dla tych pomieszczeń, z których korzystamy na co dzień. Chcemy, aby panowała w nich zawsze optymalna temperatura, zapewniająca maksymalny komfort termiczny. Przy zakupie, niezależnie od tego, czy decydujemy się na okna trzyszybowe bądź okna dwuszybowe, zawsze zwracaj uwagę na współczynnik przenikania ciepła. Im jest on niższy, tym okno „cieplejsze”!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF