Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna antywłamaniowe ?

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie Jakie okna antywłamaniowe ?

Co rozumiemy przez najlepsze okna antywłamaniowe

 

Okna mogą być zaproszeniem dla złodzieja lub stanowić barierę ochronną przed włamaniami. Wszystko zależy od tego, na jaki model postawimy oraz czy zdecydujemy się na konstrukcję tradycyjną czy być może najlepsze okna antywłamaniowe. Ten drugi typ nie we wszystkich jednak przypadkach wydaje się skuteczny, gdyż może się okazać, że taki model w określonych warunkach nie spełni swojej zamierzonej roli. Jakiego zatem dokonać wyboru, aby zyskać ochronę? Co rozumiemy przez bezpieczne okna antywłamaniowe?

 

Szyby antywłamaniowe i odpowiednie okucia

 

Oknami antywłamaniowymi nazwać można te, które cechują się zarówno szybami antywłamaniowymi, jak też okuciami o tychże właściwościach. Kiedy spełniają one oba te warunki, możemy mieć wówczas pewność, że zyskaliśmy solidną ochronę przed niechcianą wizytą włamywaczy. Aby dokonywać wygodnego, technicznego rozróżnienia, szyby antywłamaniowe oznaczane są symbolem P4. Bezpieczeństwo jest tutaj również rozumiane przez ich solidną odporność na stłuczenia. Co więcej, mocowane są one do ram silnym, najwyższej jakości klejem. Ponadto, charakteryzują się wysokim współczynnikiem izolacyjności akustycznej, dzięki czemu otrzymujemy pożądane, komfortowe oddzielenie strefy mieszkalnej od hałasów dochodzących z zewnątrz. Antywłamaniowe okucia w omawianym modelu okien, wyposażone są z kolei w klamki zamykane na klucz i trzpienie ryglujące.

 

Bezpieczne okna antywłamaniowe, czyli jakie?

 

Okna Internorm tego typu mogą być oznaczone symbolem WK1-WK3 w zależności od stopnia ochrony. Bezpieczne okna antywłamaniowe WK1 chronią nas przed przypadkową próbą włamania przez uszkodzenie szyby, która nie powinna zostać zbita na skutek kopnięcia lub też napierania barkiem. Okna WK2 natomiast, stanowią ochronę przed wyważeniem i włamaniem z wykorzystaniem narzędzi tj. śrubokręt czy szczypce.

Symbol WK3 z kolei, informuje nas o tym, że włamywacz nie przedostanie się do wnętrza mieszkania nawet przy próbie zastosowania bardziej zaawansowanych przyrządów. Istnieje również jeszcze najwyższa klasa, a mianowicie WK6, która jest jednak rzadko stosowana w budownictwie jednorodzinnym. Jeśli bierzemy pod uwagę skalę bezpieczeństwa, są również modele, które wytrzymują próbę włamania nawet przy wykorzystaniu narzędzi elektrycznych o wysokim poziomie mocy. Reasumując – naszą najważniejszą odpowiedzią na pytanie o najlepsze okna antywłamaniowe, powinny być zatem ich odpowiednie parametry gwarantujące właściwy poziom zabezpieczenia.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF