Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna chronią przed hałasem? Sprawdźmy!

Kategorie: okna   innowacje   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Jakie okna chronią przed hałasem? Sprawdźmy!

Zarówno okna dźwiękoszczelne, jak i te tradycyjne, są niepisaną granicą pomiędzy światem zewnętrznym a wnętrzem budynku. Zapewniają ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych, jak chłód, mróz, śnieg, deszcz, promienie słońca i wiatr. Czy okna chronią Twoje cztery kąty także przed hałasem? Dzieci bawiące się na placu zabaw, sąsiedzi grillujący latem do późnych godzin wieczornych, samochody przejeżdżające ulicą kilka metrów od Twojego domu… czy to w ogóle mogą być dobre warunki do mieszkania?

 

Dźwiękoszczelne okna

Przy wyborze okien Twoją uwagę zwraca współczynnik przenikania ciepła, czyli Uw. Im jest on niższy, tym okna zapewniają lepszą ochronę przed utratą ciepła. Ale czy wiesz, że drugim ważnym parametrem jest dźwiękoszczelność? Im jest ona wyższa, tym lepiej okno dźwiękoszczelne redukuje poziom hałasu, który napływa z zewnątrz.

Dźwiękoszczelność mierzymy w decybelach. W oknach standardowych jest ona na poziomie ok. 30 dB, jednak w lepszych oknach osiąga ona znacznie wyższe wartości. W oknach PCV-aluminiowych od Internorm wynosi nawet do 46 dB.

dźwiękoszczelne okna chronią przed hałasem.jpg

Ale jak właściwie duży jest hałas na zewnątrz w terenie zabudowanym? W ciągu dnia osiąga on 60 dB, ale nie powinien przekraczać tej wartości. Z kolei w nocy wynosi on ok. 50 dB. W mieszkaniu odpowiednio wartość ta to 40 dB i 30 dB. Szczekanie psa to aż 80 dB, natomiast roboty drogowe to hałas, który osiąga wartość 130 dB. Nic zatem dziwnego, że nie chcemy tego słuchać podczas oglądania ulubionego serialu czy przy kolacji z rodziną.

 

Czym charakteryzują się okna dźwiękoszczelne?

Z pewnością mają wysoki współczynnik izolacyjności akustycznej Rw – nie powinien być on niższy niż 35 dB. Jeżeli chcesz wiedzieć, które okna dźwiękoszczelne zapewnią Ci najlepszy komfort dźwiękowy, to od wartości, która określa hałas, np. 80 dB odejmij współczynnik izolacji okna, np. 38 dB. Otrzymujemy wynik 42 dB.

Dźwiękoszczelność okien zależy od kilku czynników. Obecnie produkuje się okna 3-szybowe. Każda szyba to dodatkowa izolacja termiczna, ale też akustyczna. Ważne jest też zespolenie szyb oraz wklejenie ich do profilu okna. Ponadto liczy się liczba uszczelek przylgowych – obecnie standardem są okna z przynajmniej trzema uszczelkami. To wszystko przekłada się zarazem na optymalną izolację termiczną i akustyczną. Okna są więc zarówno ciepłe, jak też ciche.

Okna chronią przed hałasem, jednak to jak skutecznie zależy od modelu okna, od jego współczynnika izolacji akustycznej. Wybierając nowe okna, szczególnie okna dźwiękoszczelne, zwróć zatem uwagę nie tylko na współczynnik przenikania ciepła, ale też dźwiękoszczelność. Im wartość ta jest wyższa, tym mniej hałasu dociera do wnętrza budynku. Ty możesz spać spokojnie i spędzać czas wolny w ciszy, której tak bardzo potrzebujesz w codziennym natłoku pracy.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF