Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna do domu ?

Kategorie: okna   drzwi   dom inteligentny  
Zdjęcie Jakie okna do domu ?

Jakie okna do domu? – czym sugerować się w wyborze?

Wybór okien, to jedna z ważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć przy budowie domu. Ich wybór nie jest związany jedynie z aspektami wizualnymi, ale też przekłada się na oszczędności w eksploatacji budynku, głównie na płaszczyźnie jego ogrzewania. Warto zatem zastanowić się nad rodzajem dobrych okien do domu oraz zapoznać się z ich parametrami, zanim jeszcze przyjrzymy się ofercie producentów.

 

Parametry okien – jak łączyć cechy okien PCV i ceny? A może okna aluminiowe Internorm?

Każdemu zależy na tym, aby jego dom był urządzony według jego zamierzonego planu. Ważniejsza jednak okazuje się jakość poszczególnych jego elementów. W przypadku okien ma to szczególne znaczenie, gdyż dzięki szczelnym oknom oraz ich odpowiedniemu montażowi zapewniamy sobie dobrą termoizolację pomieszczenia i tym samym zmniejszamy rachunki za ogrzewanie.

Przy wyborze okien zwróć uwagę na współczynnik przenikania ciepła Uw. Im jest on niższy, tym okno zapewnia lepszą termoizolację. Nie bez znaczenia jest wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw, szczególnie kiedy zależy nam na ciszy i maksymalnym komforcie. W jego przypadku wartość powinna być jak najwyższa. Kolejny współczynnik to infiltracja. Informuje nas o szczelności okna – współczynnik infiltracji mniejszy niż 0,3 stosujemy, gdy dom wyposażony jest wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, od 0,5 do 1,0, gdy w domu jest wentylacja grawitacyjna. Istotny jest również współczynnik odporności na obciążenia wiatrem, najbardziej sztywne są te oznaczone symbolem C6 i klasą szczelności od 1A do 9A (największa szczelność).

 

Drewniane, plastikowe czy okna aluminiowe - podpowiadamy jakie okna do domu wybrać

Jakie okna do domu będą lepsze, te wykonane ze stylowego drewna czy może z lekkiego aluminium lub tradycyjne okna PCV? Cena będzie to oczywiście zróżnicowana, lecz poszukujących właściwych modeli, nie powinna odgrywać dla nas pierwszorzędnego znaczenia. Drewno bez wątpienia jest materiałem niezwykle szlachetnym, ma swoich zwolenników wśród miłośników klasyki i elegancji. Okna drewniane wykańczane są farbami akrylowymi lub lakierami dla ich wzmocnienia oraz ochroną przed czynnikami atmosferycznymi.

Okna aluminiowe Internorm słyną ze swojej trwałości. Nie wymagają konserwacji, a powierzchnia ich profili może być matowa, błyszcząca, a nawet imitująca drewno. Okna PCV i cena są modelami obecnie najpopularniejszymi. Decydując się na nie, trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikania ciepła. Dobre okna do domu to zatem takie, które spełniają wysokie standardy – nie tylko jakościowe, lecz również funkcjonalne!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF