Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna energooszczędne ?

Kategorie: okna  
Zdjęcie Jakie okna energooszczędne ?

Energooszczędność to jedna z najbardziej cenionych cech okien. Wybierając te, które pozwolą nam na odpowiednią termoizolację pomieszczeń, oszczędzamy na ogrzewaniu, a więc eksploatacja budynku jest tańsza, a rachunki niższe. Kiedy jednak okno można nazwać energooszczędnym?

 

Odpowiednie rozmieszczenie okien

 

Energooszczędność okien w dużej mierze zależy od właściciela domu. Już na etapie budowy, powinno się uwzględnić ich rozmieszczenie. Najlepiej, kiedy wychodzą one na południe, wtedy zyski ciepła są największe. W przypadku, kiedy wychodzą  one na wschód lub zachód nie zyskamy za wiele, jeżeli chodzi o ciepło w mieszkaniu.

 

Przy wyborze okien zwracamy uwagę na ich wielkość. Duże okna powiększają optycznie wnętrze i nadają mu nowoczesności oraz elegancji. Trzeba jednak mieć świadomość, że im większa szyba, tym większe straty ciepła. Unikamy zatem dużych okien wychodzących na północ.

 

Parametry energooszczędnych okien

 

Okna wymuszają na nas dokonania wielu wyborów. Musimy podjąć decyzję, czy mają mieć one 2 czy 3 szyby. Mając na uwadze fakt, że każda kolejna szyba stanowi ochronę przed utratą ciepła, korzystniejszym wyborem okazują się okna 3-szybowe. Jest to ważne, szczególnie kiedy mają one znaleźć się w pomieszczeniach często użytkowanych, gdzie chcemy zachować optymalną temperaturę, która zagwarantuje nam komfort termiczny. Współczynnik przenikania ciepła w oknach energooszczędnych powinien być jak najniższy, czyli mieć mniej niż 0,8 W/(m2·K). Standardowe okna charakteryzują się najczęściej Uw na poziomie 1,2-1,4 W/(m2·K).

 

Chcąc zaoszczędzić na ogrzewaniu i pozyskać jak największą ilość ciepła od nasłonecznienia, musimy więc nie tylko wybrać okna pod kątem ich parametrów, ale też w odpowiedni sposób rozmieścić je w budynku.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF