Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna pasywne ?

Kategorie: okna  
Zdjęcie Jakie okna pasywne ?

Decydując się na budowę domu pasywnego, warto wziąć pod uwagę również okna, które muszą wpisywać się w charakter budynku. Powinny one charakteryzować się odpowiednimi cechami i parametrami, dzięki którym zapewnimy sobie maksymalny komfort cieplny.

 

Budownictwo pasywne to takie, które charakteryzują się wysoką izolacyjność termiczną poprzez ogrzewanie alternatywnymi źródłami energii, jak promieniowanie słoneczne czy też wiatr lub woda. Rolę instalacji grzewczej pełni w nim instalacja wentylacyjna, a jej zadaniem jest zapewnienie komfortu cieplnego mieszkańcom poprzez dostarczenie ciepła do pomieszczeń przy wykorzystaniu ogrzanego powietrza. Nie trudno zatem dostrzec ważną role okien w takim budownictwie, które w dużej mierze odpowiedzialne są za straty i zyski energii.

 

Okna pasywne i ich cechy

 

Okna pasywne to okna, które wyróżniają się całkowitym współczynnikiem przenikania ciepła nie wyższym niż 0.8 W/m2K oraz całkowitym współczynnikiem przenikania ciepła dla okna zabudowanego nie wyższym niż 0.85 W/m2K. Okna pasywne posiadają współczynnikiem przepuszczalności promieniowania słonecznego g powyżej 50 % .

 

Okna pasywne składają się najczęściej z 3 szyb, a każda z nich zwiększa ochronę przed utratą ciepła z wnętrza budynku. Straty ciepła drogą promieniowania od szyby do otoczenia ograniczane są poprzez pokrycie szyb powłoką niskoemisyjną. Taki rodzaj okien może być wykonany zarówno z tradycyjnego PCV, jak również z naturalnego drewna z zewnętrzną nakładką aluminiową.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF