Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna wybrać ?

Ocena 0
Zdjęcie Jakie okna wybrać ?

Jakie okna wybrać ?

 

Jakie powinny być okna do domu? Każdy ma inne oczekiwania i zupełnie czegoś innego poszukuje, zawsze jednak czynnikami, które warunkują nasz wybór jest ochrona przed utratą ciepła, czyli szczelność, bezpieczeństwo i oczywiście cisza. Aspekty wizualne to już kwestia indywidualna. Okna idealne – czy takie istnieją?

 

Wytrzymałe – okna na lata

 

Okna powinny być odporne na wpływ warunków pogodowych i wykazywać się trwałością nawet przy oddziaływaniu na nie czynników mechanicznych. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzają się okna drewniano-aluminiowe. Aluminium jest materiałem wykazującym się wyjątkową odpornością na niskie i wysokie temperatury, a także opady. Drewno z kolei posiada większą gęstość, jest sztywniejsze i twardsze, a zatem to tworzywo bardzo wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia.

 

Szczelne – oszczędność i komfort cieplny

 

Im niższy współczynnik przenikania ciepła, tym okno jest szczelniejsze. Musisz wiedzieć, że przez okna ucieka aż 20-40% ciepła! Okazuje się więc, że do niedawna przeznaczone tylko „dla wybranych” okna pasywne dzisiaj stanowią obiekt zainteresowania coraz szerszej grupy klientów. Takie okna mają U ≤ 0,6 W/(m2·K), pozwalając tym samym na znaczne ograniczenie strat ciepła. Zawsze sprawdzaj, czy współczynnik dotyczy całego okna czy też jego szyby lub ramy. Jeżeli masz wątpliwości, zapytaj sprzedawcy.

 

Cisza – prywatność, której potrzebujesz

 

Nie bez znaczenia jest także izolacyjność akustyczna okien. Powinny one tłumić 25-40 dB. Największe znaczenie w tłumieniu dźwięku ma jakość wykonania szyby, obecność uszczelek i oczywiście materiał, z jakiego wykonane są ramy. Okna trzyszybowe wykazują się lepszą izolacyjnością akustyczną. Warto więc zwrócić uwagę na grubość i rodzaj szyb, szczeliny infiltracyjne w oknie, szerokość pustki międzyszybowej i rodzaj wypełniającego ją gazu. W miejscach o optymalnym natężeniu dźwięku wystarczą okna izolacyjności na poziomie 32 dB. Jeżeli jednak okna wychodzą na ulicę, lepiej jest wybrać te o izolacyjności 36-46 dB.

 

Bezpieczeństwo – śpij spokojnie

 

Równie ważną kwestią jest bezpieczeństwo. Okno to doskonała droga dla złodzieja, który jest w stanie poradzić sobie nawet w przypadku okien na 2 czy 3 piętrze. W takim przypadku najlepiej jest zdecydować się na okna antywłamaniowe. Posiadają solidne zabezpieczenia, które uniemożliwiają przedostanie się do wnętrza budynków osób do tego nieupoważnionych.

Ocena 0

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF