Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie wybrać sterowanie do żaluzji i rolet

Kategorie: okna   rolety   żaluzje   innowacje   dom inteligentny  
Zdjęcie Jakie wybrać sterowanie do żaluzji i rolet

Trudno sobie wyobrazić okna bez żadnej osłony przeciwsłonecznej. Najczęściej wybieramy rolety i żaluzje wewnętrzne, coraz większą popularnością cieszą się również te montowane po stronie zewnętrznej. Niektórzy wybierają klasykę, czyli zasłony z tkaniny, jednak takie rozwiązanie jest najmniej praktyczne, nie zapewnia skutecznej ochrony przed nagrzewaniem się pomieszczeń i utratą ciepła z pomieszczenia.

Kiedy już zdecydujesz się na rolety wewnętrzne lub żaluzje, powinieneś się zastanowić, jakie sterowanie do nich będzie dla Ciebie najwygodniejsze i najbardziej praktyczne. Dzisiaj możesz wybierać – sterowanie automatyczne lub ręczne.

 

Sztuczna inteligencja w sterowaniu roletami?

 

Czy wyobrażasz sobie, że w Twoim domu żaluzje samoczynnie otwierają się i zamykają, kiedy słońce wschodzi i zachodzi? Zamykają się, zanim jeszcze temperatura w pomieszczeniu nadmiernie wzrośnie. Automatyczne sterowanie roletami to komfort i wygoda, wykorzystanie sztucznej inteligencji w celu poprawy jakości życia współczesnego człowieka. Taką możliwość daje Internorm, oferując I-tec SmartWindow, system przeznaczony do sterowania nie tylko żaluzjami, ale też całym budynkiem – wentylacją, zacienieniem, świeżością powietrza w pomieszczeniu, a także stopniem wilgotności.

Automatyczne sterowanie roletami odbywa się przy pomocy specjalnej aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne. To Ty decydujesz, kiedy okna będą zasłonięte, a kiedy odsłonięte, ustawiasz odpowiednie parametry, aby rolety wewnętrzne pracowały automatycznie – w sposób przez Ciebie zaplanowany. To rozwiązanie, które na pewno zwiększy wygodę mieszkańcom dużych domów z wieloma pomieszczeniami i oknami. Skorzystają na nim również poszukiwacze luksusu, musisz przyznać, że nie jest to jeszcze standard w polskich domach.

 

Sterowanie-do-żaluzji-i-rolet-Internorm.jpg

Więcej o systemie I-tec SmartWindow przeczytasz tutaj!

 

Manualnie, jak kilkanaście lat temu

 

Można też sterować roletami wewnętrznymi tak, jak robili to nasi dziadkowie. Nie mieli dostępu do zaawansowanej technologii, a już same osłony przeciwsłoneczne były dla nich prawdziwym rarytasem. Tak było kiedyś. Roletami sterowano ręcznie z wykorzystaniem specjalnego łańcuszka, który umożliwiał otwieranie i zamykanie rolet. Ta opcja jest dostępna także dzisiaj i stanowi mniej komfortowe rozwiązanie niż sterowanie automatyczne, jest jednak tańsza. W małych mieszkaniach z niewielką ilością okien rolety z manualnym sterowaniem sprawdzą się dobrze, w dużych mogą przysporzyć niemałych kłopotów z ich skutecznym zarządzaniem. Każda roleta wymaga bezpośredniej obsługi, nie pracuje automatycznie, a konieczna jest nasza ingerencja.

Podążając za duchem czasu, na pewno warto zainteresować się tym, co oferuje nam nowoczesna technologia. Jej potencjał jest coraz rozsądniej i skuteczniej wykorzystywany. Sztuczna inteligencja w wyraźnym stopniu poprawia naszą wygodę i komfort życia.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF