Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Kupujesz okna? Koniecznie zwróć uwagę na te parametry

Kategorie: okna   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Kupujesz okna? Koniecznie zwróć uwagę na te parametry

Wybór okien do domu bądź mieszkania jest bez wątpienia trudny. Należy zwrócić uwagę nie tylko na względy estetyczne, koszt czy trwałość okien, ale również odpowiednią specyfikację techniczną – oznaczenia takie jak Uw, Rw czy RC2. Czym kierować się przy ich wyborze? Jakie parametry są najważniejsze?

 

Najważniejsze parametry okien - Izolacja termiczna

Oszczędność ciepła jest niezwykle ważna – stale rosną koszty energii cieplnej. Konieczne jest więc zapewnienie izolacji termicznej poprzez odpowiednio dobrane okna. Najważniejszym parametrem izolacji cieplnej jest współczynnik przenikania ciepła okna Uw. Im niższy poziom wskaźnika tym lepiej. Stare okna współczynnik Uw potrafiły mieć na poziomie nawet 2 W/m²K. Najnowsze okna energooszczędne posiadają wskaźnik ten na poziomie około 1 W/m²K. W ofercie Internorm znajdą Państwo pasywne okna, z potrójnym przeszkleniem, których wskaźnik Uw wynosi 0,62 W/m²K.  Warto dodać, że wskaźnik Uw dla okien energooszczędnych musi wynosić poniżej 1, a w przypadku okien pasywnych, poniżej 0,8. Pomimo, iż okna pasywne Internorm są droższe od popularnych tanich produktów, to ich wyższy koszt zdecydowanie szybciej się zwróci dzięki oszczędnościach na ogrzewaniu.

infografika okna energooszczędne a okna pasywne - współczynnik przenikania ciepła.png

Warto również zwrócić uwagę na izolacyjność cieplną, jaką osiąga profil okienny (Uf). Wskaźnik Uf powinien być nie większy niż 1,1 W/m2K. Istotnym parametrem okien jest również przenikalność cieplna szyby – wskaźnik Ug. Odpowiedniej jakości szyby, wypełnione gazem szlachetnym pozwalają na osiągnięcie wskaźnika na optymalnym poziomie. Najlepiej gdyby wskaźnik ten oscylował w granicy 0,7 W/m2K. Wartości Uf i Ug to dwa czynniki mające bezpośrednie przełożenie na wartość Uw. Trzecim jest odpowiedni, szczelny montaż okien w warstwie ocieplenia – oczywiście wliczony w cenę naszych okien.

izolacyjność akustyczna okien.jpg

 

Izolacyjność akustyczna

Mieszkańcy nieruchomości położonych w pobliskiej okolicy ruchliwych dróg, placów budowy czy lotnisk narażeni są na hałasy. Decydując się na zakup okien, warto zwrócić uwagę na izolacyjność akustyczną, nawet w przypadku mieszkania w spokojnej, cichej okolicy. Zakup okien powinien być zakupem przyszłościowym. Decydując się na okna odpowiedniej jakości zyskują Państwo możliwość zmniejszenia ilości dźwięków dostających się do wnętrza. Izolacyjność akustyczną okien podpowie nam współczynnik Rw. W przeciwieństwie do Uw, współczynnik Rw powinien być jak najwyższy. Jego wartość informuje o tym, ile dB redukuje okno napotkane przez dźwięk. Okna Internorm pozwalają na zmniejszenie ilości fal dźwiękowych dostających się do wnętrza nawet o 47 dB.

bezpieczeństwo antywłamaniowych okien Internorm.png

 

Kolejny ważny parametr - bezpieczeństwo

Podczas zakupu okien warto również zwrócić uwagę na poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają. Internorm zastosował w swoich oknach nowoczesne rozwiązania, które skutecznie chronią przed włamaniami. Wszystkie nasze okna dostępne są w różnych wariantach – o klasie odporności na włamanie RC1N lub RC2 (przy odpowiednim oszkleniu). W przypadku okien parterowych stanowczo zalecamy wybór wariantu RC2. RC, z angielskiego Resistance Class, jest międzynarodowym oznaczeniem antywłamaniowości okien i drzwi. W praktyce okna klasy RC2 stanowią skuteczną barierę przed złodziejami. Wielu klientów donosi, że miało próby włamania przez nasze okna, ale ponieważ złodzieje nie byli w stanie ich wyważyć, w końcu wchodzili przez drzwi. Dlatego zawsze należy pamiętać, że okna klasy RC2 to nie wszystko – należy również wyposażyć się w drzwi antywłamaniowe RC2.

Przejdź do wyboru okien

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF