Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nowoczesne okna – nieszablonowe rozwiązania

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Nowoczesne okna – nieszablonowe rozwiązania

Okna to element budynku, który w efektowny sposób można wykorzystać jako jego dekorację. Jednocześnie jednak szeroka paleta innowacji umożliwia wybór okien, które pod względem izolacyjności termicznej i bezpieczeństwa spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Producenci korzystają z najgłębszych pokładów swojej kreatywności, nie są obojętni na coraz większe możliwości konstrukcyjne. Efekty są niekiedy zaskakujące.

Narożne okna i duże przeszklenia

Nowoczesna architektura to powrót do modernistycznych założeń. Szczególną rolę odgrywają w niej szkło i proste, geometryczne bryły. Budynki przypominają więc konstrukcje z dużych klocków, które mogą być ułożone w różny sposób. To powoduje, że powstaje większa liczba krawędzi. Można je jednak bardzo dobrze wykorzystać, nadając budynkowi lekkości. Świetnie sprawdzają się wielkoformatowe przeszklenia narożne, które otwierają wnętrza na środowisko zewnętrzne, malują naturalne obrazy będące ozdobą salonu czy kuchni. Umożliwiają lepsze doświetlenie pomieszczeń, zapraszając do środka większą ilość światła. Połączenie narożnej konstrukcji z dużym przeszkleniem to propozycja dla największych koneserów nowoczesnej architektury.

Inteligentne okna

Czy okna mogą samodzielnie zarządzać światłem, które napływa z zewnątrz? Okazuje się, że można je wyposażyć w inteligentny system, wykorzystując nowoczesną technologię i naturalne źródło światła, i ciepła, czyli słońce. Udowadnia to firma Internorm, która stworzyła unikalną technologię I-tec Zacienienie. W zespolonych systemach między szybami montowane są żaluzje z niezależnym zasilaniem. Nie jest wymagane zasilanie zewnętrzne, ponieważ system wyposażony jest w moduł fotowoltaiczny i akumulator. Automatyczne rozpoznawanie dnia i nocy w bardzo dużym stopniu ogranicza udział człowieka w obsłudze żaluzji. Podczas nieobecności domowników nie dochodzi do nagrzania się, jak też wychłodzenia wnętrza. Dodatkowo za pośrednictwem specjalnej aplikacji można sterować kilkoma żaluzjami naraz, wykorzystując do tego smartfon.

i-tec zacienienie i i-tec smartwindow.png

okno bezramowe kf 405.jpgSzklana architektura bez ram

Nowoczesna architektura to oszczędność form i maksymalny minimalizm. Okna, będąc jej ważnym elementem, również powinny wpisywać się w ten trend. Cechy te nadano oknom PCV-aluminiowym KF 405 od Internorm. Stwarzają wrażenie przeszklenia stałego, pomimo że są otwierane w typowy sposób. Charakteryzują się kanciastą, wąską ościeżnicą, która zwiększa powierzchnię przeszklenia, a także doskonale prezentuje się w surowej architekturze nowoczesnych budynków.

Okna mają duży wpływ na wygląd elewacji i wnętrza pomieszczeń, ale też odgrywają znaczącą rolę w komforcie termicznym. Aby połączyć te dwie ważne cechy okien, potrzebna jest kreatywność i nieszablonowy sposób myślenia projektantów i producentów.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF