Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna aluminiowe – jakie są możliwości?

Kategorie: okna   innowacje   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Okna aluminiowe – jakie są możliwości?

Decydując się na zakup okien, najpierw musimy wybrać tworzywo, z jakiego zostaną wykonane. Najczęściej dostępna jest możliwość zakupu okien PCV, aluminiowych bądź drewnianych. Jest to trudny dylemat dla osób, które chcą urządzić mieszkanie w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Dość częstym wyborem są okna aluminiowe, gdyż aluminium to materiał coraz częściej wybierany przez architektów.

 

Czy aluminium w oknach zapewnia wysoką jakość?

Dość sporą zaletą aluminium jest niska waga i odpowiednia sztywność i antywłamaniowość, a także odporność na rdzę. Niestety, okna czysto aluminiowe, w porównaniu z oknami drewnianymi czy PCV, nie zapewniają żadnej izolacyjności termicznej aluminium jest przecież przewodnikiem ciepła. Z drugiej strony wyjątkowy design tego metalu świetnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach. Jak wykorzystać zalety, nie tracąc na wadach?

Producenci okien wyszli naprzeciw oczekiwaniom Klientów i stworzyli produkt, który pozwala na zapewnienie odpowiedniej izolacyjności przy zastosowaniu aluminiowych elementów. W ofercie Internorm mogą Państwo znaleźć okna drewniane i PCV z zewnętrznymi nakładkami aluminiowym. Co można dzięki nim zyskać? Najważniejszą zaletą jest fakt, że takie okna z zewnątrz wyglądają jak aluminiowe a od wewnątrz są plastikowe bądź naturalnie drewniane. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie oszczędności na ogrzewaniu i większego komfortu termicznego, ale też designerskiej, nowoczesnej stylistyki zapewniającej spójną estetykę nowoczesnych projektów nieruchomości.

okno pcv-aluminiowe KF 405 nakładka aluminiowa Warszawa.png

 

Nakładki aluminiowe i PCV

Nakładka aluminiowa, oferowana przez Internorm, bardzo dobrze sprawdza się w przypadku okien PCV, które nadal są najpopularniejszym rozwiązaniem wybieranym przez Klientów. Ponieważ okna PCV nie są tak odporne na zarysowania jak okna drewniane, nakładka aluminiowa stanowi dodatkową osłonę. Ponadto wpływ promieni słonecznych na okna z PCV, zwłaszcza w przypadku białej powłoki ram sprawia, że dość szybko można zauważyć ich żółknięcie. Zastosowanie nakładki aluminiowej sprawia, że wystawiona na promieniowanie UV strona okna jest zasłonięta warstwą metalu – dzięki temu okna zachowują niezmieniony kolornakładka aluminiowa dostępna jest w kilkudziesięciu kolorach – nawet przez dziesiątki lat. Nakładka aluminiowa spełnia więc nie tylko funkcję ochronną, ale także estetyczną, nadając naszej nieruchomości elegancki wygląd.

okno drewniano-aluminiowe HF 310 nakładka aluminiowa Warszawa.png

 

Ochrona aluminiowa okien drewnianych

W przypadku okien drewnianych nakładka aluminiowa spełnia również dodatkowe funkcje. Drewno jest wrażliwe na wilgoć i działanie warunków atmosferycznych. Dlatego w przypadku okien z drewna nakładka aluminiowa jest absolutnie niezbędna, jeśli chcemy, aby nasze okna zachowały pełną funkcjonalność przez dziesiątki lat. Konieczne jest również wykonywanie regularnej konserwacji wewnętrznej strony okna, gdzie drewno jest odsłonięte. Drewnianą powierzchnię należy dokładnie oczyścić i nałożyć nową warstwę lakieru – w przypadku okien Internorm taką czynność wykonuje się co kilka lat. Nakładka aluminiowa Internorm to świetne rozwiązanie zabezpieczające okno przed uszkodzeniami, włamaniem, wilgocią i działaniem czynników atmosferycznych. Od zewnętrznej strony okno aluminiowe jest odporne na zniszczenia, a wewnątrz możemy cieszyć się pięknem naturalnie drewnianych okien.

 

Zobacz paletę kolorów

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF