Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna antracyt – czyli nowoczesne rozwiązania kolorystyczne

Kategorie: okna   drzwi  
Zdjęcie Okna antracyt – czyli nowoczesne rozwiązania kolorystyczne

Nowoczesne rozwiązania architektoniczne stanowią połączenie doskonałej formy z trwałym i wytrzymałym materiałem. To perfekcja w dopracowaniu najmniejszego detalu, ale również oryginalność pod względem wzornictwa i połączeń kolorystycznych. Już nic nie musi być takie, jak nakazuje klasyka. Nawet okna coraz rzadziej są dostępne w białym kolorze.

Gra w kolory

Firany i zasłony przestały być już tak popularne jak kilka lat temu, kiedy były ozdobą okien i dbały o intymność w mieszkaniu. Dzisiaj to okna same w sobie są dekoracją zewnętrznej części budynku, jak też pomieszczeń w domu. Dzieje się tak za sprawą coraz szerszej palety barw okien, jakie oferują producenci. Chętnie wybierane są te drewnopodobne, np. emitujące drewno orientalne lub też klasyczny dąb.

Nowoczesne budownictwo cechuje się jednak minimalizmem, dominującymi kolorami są czerń, biel, odcienie szarości, brązu i beżu. Okna w kolorze antracytowym sprawdzą się w takiej kompozycji idealnie. Jest to barwa, która w ostatnim czasie stała się jedną z bardziej pożądanych we wnętrzach mieszkań. Okna w takim wydaniu z pewnością fantastycznie prezentowały się będą w otoczeniu bieli i beżu. Kontrasty są przecież wciąż w modzie.

Nie brakuje również odważnych rozwiązań. Są budynki, które zaskakują swoją oryginalnością oraz perfekcyjnie dopracowanymi szczegółami. Szeroka paleta kolorów i faktur okien otwiera przed projektantami ścieżkę nieograniczonych możliwości. Wybrać możemy np. okno o fakturze szczotkowanego metalu, a nawet skórkę pomarańczy.

1509281921_2307.jpg

Kolory wybieraj ostrożnie

Podobnie, jak przy wyborze koloru ścian, również przy oknach powinniśmy kierować się nie tylko emocjami, ale również rozsądkiem. Nie w każdym wnętrzu pasować będą pomarańczowe okna, które - jak wiadomo - rzucają się w oczy i w łagodnych i stonowanych kompozycjach mogłyby zdominować cały wystrój. Warto wiedzieć, że panoramiczne przeszklenia w ramach w kolorach grafitowych i szarych z pewnością ochłodzą wnętrze, jednak nadadzą mu bardzo modernistycznego i minimalistycznego charakteru. Zupełnie inaczej jest w przypadku kolorów ciepłych i drewnianej faktury, która wniesie do pomieszczeń  mnóstwo ciepła.

Okna należy zgrać ze ścianami, a zatem ich kolor dobrać pod kątem odcieni farb na ścianach. Mogą być ich przedłużeniem lub wręcz przeciwnie, kontrastować z nimi.

Oto przykłady okna PVC z zewnętrzną nakładką aluminiową z zewnątrz:

 

  INT_Bildwelt_Internorm_HF_310_home_pure_2_rdax_800x534.jpg Model KF 410 we wzornictwie Home Soft

AT_Kerschbaumer_hp_KF400_a4_ret.jpg Model HF310 we wzornictwie home Pure

 

  

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF