Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna do mieszkania

Ocena 0
Zdjęcie Okna do mieszkania

Wybór dobrego okna nie jest rzeczą prostą, a już z pewnością nie można decyzji podejmować, sugerując się jedynie ceną. Kwestia finansowa jest bardzo ważna, jednak trzeba pamiętać o tym, że okna do mieszkania to inwestycja w nasze bezpieczeństwo i komfort termiczny. W przeciwieństwie do domów jednorodzinnych w blokach ryzyko włamań przez okna jest dużo mniejsze, dlatego nie ma potrzeby inwestowania w okna antywłamaniowe. Jednak nadal powinno się mieć na uwadze ich najważniejsze parametry.

 

Okna wysokiej jakości

 

Okna do mieszkania muszą pasować do aranżacji wnętrza, jednak nie to jest najważniejsze, jeżeli zależy nam na tym, aby zapewniały nam komfort i wysoką ochronę przed wymianą powietrza z otoczeniem. Przy ich zakupie należy sprawdzić jakość i liczbę uszczelek. To one zapobiegają przedostawaniu się wody do wnętrza plastikowego profilu okna. Po drugie duże znaczenie ma rodzaj szyby, która powinna mieć maksymalnie najniższy współczynnik Ug. Ponadto okucia okna muszą mieć klamkę, która umożliwia łatwe otwieranie okna od zewnątrz, wygoda ma przecież duże znaczenie. W oknach PCV ważna jest grubość wzmocnień, jak też liczba komór. Nie zapominajmy też o tym, z czego wykonane są nasze okna. PCV może być rozwiązaniem dobrym i tanim, ale trzeba być ostrożnym przy ich zakupie, wybierając te, posiadające odpowiednie parametry. Okna aluminiowe zapewnią nam niezawodną trwałość i nowoczesny design, a okna drewniane nadadzą wnętrzu ciepła, a także przytulnego charakteru.

 

Parametry okna kluczem do rozsądnego wyboru

 

Zanim okna zostaną zamontowane w naszym mieszkaniu, zapoznajmy się z ich parametrami. Na uwagę zasługuje współczynnik przenikania ciepła, czyli Uw, im jest on niższy, tym większa ochrona przed utratą ciepła. Wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw zapewni nam mniejszą ilość hałasu dopływającego z zewnątrz. Na osiedlach mieszkalnych ma to duże znaczenie, a jeszcze większe, kiedy nasze okna są od strony ruchliwej ulicy. Klasa szczelności informuje nas o tym, jak bardzo okno jest szczelne, a klasa odporności na obciążenia wiatrem, jak bardzo jest ono odporne na silne podmuchy wiatru.

 Okno_drewno-aluminium-Internorm-arnżacja-Londyn.jpg Model HF410 to olbrzymie możliwości aranżacji wnętrza 

 

Okna do mieszkania powinny być zatem szczelne, ciche oraz wytrzymałe. To najważniejsze cechy, które charakteryzują okna wysokiej jakości.

Ocena 0

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF