Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna drewniane a okna drewnopodobne – jakie są różnice?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna drewniane a okna drewnopodobne – jakie są różnice?

Na polskim rynku największą popularnością cieszą się okna wykonane z PCV. Są tańszą alternatywą dla okien drewnianych i jednocześnie doskonale radzą sobie z wilgocią. Spora grupa klientów preferuje naturalny wygląd drewna ze względu na zamiłowanie do klimatycznych aranżacji wnętrz i przytulnej architektury. Między innymi dlatego na rynku już dawno pojawiły się okna drewnopodobne – to alternatywa dla okien drewnianych, która różni się tworzywem wykonania, ale nie wyglądem. Czy warto rozważyć ich zakup do nowo budowanego lub remontowanego domu jednorodzinnego?

Właściwości drewna i PCV

Co łączy drewno i PCV jako materiały, z których wykonuje się okna do domów jednorodzinnych? Oba rodzaje okien charakteryzują się bardzo dobrą izolacją termiczną i dźwiękową. Według współczesnych trendów w budownictwie, szczególnie zależy nam na tym pierwszym parametrze, ze względu na energooszczędność. Klasyczne okna drewniane mają jednak pewne wady. Przede wszystkim nie są odporne na warunki atmosferyczne, zwłaszcza wilgoć. Pod jej wpływem drewno może się odkształcać, a okna po pewnym czasie stracić swoje właściwości termoizolacyjne. Okna wykonane z PCV doskonale radzą sobie z wilgocią, więc z pewnością stanowią inwestycję na lata.

Jest jeszcze jedna alternatywa – okna wykonane z drewna coraz częściej występują w wersji drewniano-aluminiowej. Drewno zapewnia tutaj właściwości termoizolacyjne, natomiast zewnętrzna część aluminiowa chroni okna przed działaniem warunków atmosferycznych i wilgocią. To doskonałe rozwiązanie, które w testach okazuje się być jeszcze lepsze niż PCV.

okna drewnopodobne wyglądają jak okna drewniane.jpg

Różnica w cenie

Różnica pomiędzy oknami drewnianymi a oknami PCV jest widoczna również w cenie. Te drugie są zazwyczaj sporo tańsze. Z drugiej strony, budując dom, musimy pamiętać, że spędzimy w nim wiele lat, i warto dołożyć wszelkich starań, aby czuć się w jego wnętrzu komfortowo. Inwestycja w okna drewniane wcale nie musi oznaczać zatem zbędnego luksusu. A co z odpornością okien na warunki atmosferyczne i wytrzymałością? Z myślą o tym kryterium stworzono okna drewnopodobne. Są one wykonane z PCV, jednak pokryte specjalną okleiną, dzięki której wizualnie doskonale imitują drewno.

Czy warto zdecydować się na okna drewnopodobne?

Jeśli więc cenimy okna drewniane, a okna drewnopodobne do złudzenia je przypominają, warto rozważyć takie rozwiązanie. W ofercie firmy Internorm, która specjalizuje się w produkcji nowoczesnych okien spełniających wymogi pasywnego budownictwa, oprócz okien drewniano-aluminiowych, znajdują się także okna PCV oraz PCV z nakładką aluminiową, które są wyposażone w eleganckie, imitujące drewno okleiny. Dzięki temu we wnętrzu domu wyposażonego w okna z tworzywa możemy cieszyć się na przykład przepięknym wyglądem złotego dębu.

Drzwi_przesuwne-HS330_od_wewnątrz.jpg

Wybierając okna drewnopodobne z PCV z nakładką aluminiową, kolory drewnopodobne możemy podziwiać także po zewnętrznej stronie skrzydeł i ościeżnicy. Nakładka aluminiowa ochroni okna przed przebarwieniami wynikającymi z działania promieni UV. Takie okna zadowolą miłośników wnętrz w stylu skandynawskim.

Zobacz konfigurator okien

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF