Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna drewniane – natura i nowoczesność

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna drewniane – natura i nowoczesność

Okna drewniane to dzisiaj luksusowe dobro. Są cenione przede wszystkim za swoje ponadprzeciętne walory estetyczne. Pasują zarówno do architektury nowoczesnej, jak też klasycznej oraz rustykalnej. Można wybierać spośród szerokiej palety odcieni drewna. Drewno jako naturalne tworzywo jest jednak podatne na wpływ czynników atmosferycznych. Jak z tym problemem poradzili sobie specjaliści?

Okna drewniane kiedyś i dziś

Okna drewniane są produktem z długą historią. Obecnie przeżywają renesans, nastąpiło ich odrodzenie, jednak nadano im zupełnie inną wartość i formę. Pierwotnie wykonywano je z litego drewna, wypaczało się nawet po krótkim czasie użytkowania, a przez powstałe szczeliny do budynków przedostawało się zimne powietrze. Zrezygnowano więc z tej techniki i lite drewno zastąpiono drewnem o konstrukcji warstwowej. Tak powstał rdzeń izolacyjny I-tec Core dostępny m. in. w flagowym modelu Internorm HF 410. W ten sposób przygotowane drewno zapewnia wyjątkową nośność, można wykonywać okna o większych rozmiarach. Drewno cechuje się lepszą elastycznością i izolacyjnością termiczną.

Internorm rdzeń izolacyjny w oknie HF 410.png

Wytrzymałe o wyjątkowych walorach estetycznych

Okna drewniane wyróżniają się dużą wytrzymałością, przy odpowiedniej pielęgnacji potrafią przetrwać kilkadziesiąt lat, zachowując swoje parametry techniczne. Co więcej, drewno słabo przewodzi ciepło, a to oznacza, że zimą nie ucieknie nam ono na zewnątrz, natomiast latem nie przyczyni się do podwyższenia temperatury w pomieszczeniu. Okna drewniane wykazują lepsze parametry izolacyjne niż PCV.

Drewno jest materiałem naturalnym, nie emituje szkodliwych substancji i polepsza mikroklimat w pomieszczeniach. Duża różnorodność struktur umożliwia z wykorzystaniem okien drewnianych tworzenie dowolnych aranżacji wnętrz. Drewno emituje ciepło, zapewnia przyjemną atmosferę w pomieszczeniach, które stają się przytulne i sprzyjają relaksacji i odpoczynkowi.

Odporne na warunki atmosferyczne

piękne okna drewniane z nakładką aluminiową od Internorm.jpgJeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić drewniane okna, które nie wykazywałyby się wrażliwością na wilgoć. Dzięki zastosowaniu nakładek aluminiowych po zewnętrznej stronie okna okazało się, że jest możliwe stworzenie okna drewnianego o wyjątkowej stylistyce, wysokiej wytrzymałości, doskonałych parametrach technicznych, ale też szczelności i odporności na wilgoć i promieniowanie UV. Aluminium jest materiałem lekkim i bardzo dobrze znoszącym kontakt z wodą oraz światłem promieni słonecznych. Okna drewniano-aluminiowe zdobią wnętrza ciepłem drewna i nadają nowoczesnej stylistyki elewacji budynku. Do takich propozycji należą m.in. okna HF 410 i HF 350 od Internorm w szerokiej palecie kolorów i gatunków drewna.

Zobacz okna drewniano-aluminiowe

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF