Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna i architektura domu

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna i architektura domu

Jakie okna, taki dom… jaki dom, takie okna. Stolarka okienna musi być zgodna ze stylistyką budynku, ponieważ tylko wtedy stworzą harmonijną całość, a okna będą wyraźnie zaznaczoną ozdobą elewacji. Styl okna dopasowujemy do stylu architektonicznego budynku. Wymaga to poczucia estetyki, jednak dzięki kilku wskazówkom dobrego wyboru dokona nawet taka osoba, która nie odnajduje się najlepiej w designie oraz sztuce.

Ostrożnie czy odważnie z kolorem?

Kiedyś okna były tylko białe i niezależnie od architektury i kolorystyki budynku montowano je w takiej formie. Obecnie możemy wybierać spośród wielu barw z bogatej palety RAL. Dotyczy to zarówno drewnianych okien, jak też aluminiowych i PCV z nakładką aluminiową. Kiedy mamy wybór, może nas ponieść kreatywność, a z tą w tym przypadku ostrożnie.

Nowoczesna architektura nie lubi przepychu, dużej ilości elementów i kolorów, za to ceni sobie minimalizm i prostotę. Elewacje współczesnych budynków najczęściej przybierają odcienie szarości, wykończenie jest w kolorze antracytu, a nawet w czerni. Dobrze prezentują się też brązy. Barwy, które w nowoczesnej architekturze są odpowiednie dla okien, to bez wątpienia biel, beż, granat, kolor szary, a także odcienie drewna. Szczególnie te ostatnie bardzo ciekawie prezentują się na monochromatycznym tle elewacji. Od strony wewnętrznej okna możesz sobie pozwolić na więcej szaleństwa. Czy wyobrażasz sobie okna w kolorze szczotkowanego mosiądzu? Mogą być wyrazistym akcentem we wnętrzach urządzonych w stylu retro, loft i boho.

Design okien

Nie tylko kolor warunkuje wygląd okna, ale też jego forma, kształty i wykończenie. Firma Internorm proponuje swoim klientom 4 linie stylistyczne, każdą przeznaczoną dla innego stylu architektonicznego.

Okna z linii Studio to prostota formy i kształtu, pochwała modernistycznego minimalizmu. Większość okien jest zlicowana, w związku z czym  idealnie wtapiają się w elewację budynku. Opcja polecana dla wysoce modernistycznej architektury. Linia Home Pure to okna zaprojektowane w purystycznym stylu. Geometryczne kształty i stonowana kolorystyka sprawdzą się w stylistyce ponadczasowej z ograniczonymi do minimum dodatkami. Przeciwieństwem Home Pure jest linia okien Home Soft, czyli klasyka z zaokrąglonymi krawędziami i profilami. Wpisują się w trendy architektury nawiązującej do ciepła ogniska domowego. Do wyboru mamy jeszcze okna z linii Ambiente dla tradycjonalistów i zwolenników elegancji. Okna, które najlepiej prezentują się w stylowych dworkach.

okna w 4 liniach stylistycznych.jpg        

Okna podkreślają wyjątkowość architektury, ale też mogą skutecznie zaburzyć jej harmonię. Zadbaj o ich właściwe dopasowanie do stylistyki budynku, nie zapominając o tym, że muszą jednocześnie wyróżniać się bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF