Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna idealne do łazienki

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Okna idealne do łazienki

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na luksus posiadania okna w łazience, o czym najlepiej wiedzą mieszkańcy bloków. Jednak budując dom, mamy większe pole manewru. Zdecydowanie warto rozważyć wstawienie okna, a nawet kilku okien do łazienki, ze względu na estetykę, lepsze samopoczucie i prawidłową wentylację. Na co zwrócić uwagę wybierając okna idealne do łazienki?

Dlaczego warto mieć okno w łazience? Stwórz przestronny salon kąpielowy!

Duże przestrzenie, przestronne wanny, a nawet strefa wypoczynku goszczą w łazienkach coraz częściej. W łazienkach spędzamy zatem coraz więcej czasu, nie tylko dbając o higienę, ale również oddając się relaksowi. Warto sprawić, by nasz pokój kąpielowy był doskonale oświetlony. Doskonale wpłynie to na świeży i estetyczny wygląd, zwłaszcza w jasnych aranżacjach pomieszczenia.

Oczywiście nic nie zastąpi światła dziennego, dlatego w łazience zdecydowanie warto umieścić duże okno. W blasku promieni słońca z reguły czujemy się znacznie lepiej i mamy więcej energii. Warto wspomnieć także o wyjątkowym widoku. Krajobraz ogrodu przed domem albo wielkomiejska panorama będą działać na nas kojąco i zachęcać do pozostania w wannie na dłużej. Nie można także zapominać o wyjątkowym widoku na ogródOkna w łazience mają jeszcze jedną, dość ważną zaletę w perspektywie wielu lat. W ciągu dnia nie musimy używać energii elektrycznej do oświetlenia pomieszczenia, co z czasem przyczyni się do oszczędności. 

okna idealne do łazienki.jpg

Zadbaj o prawidłową wentylację łazienki

Z oczywistych względów w łazience dość łatwo zbiera się wilgoć. Stanowi ona źródło przykrego zapachu, a z czasem może negatywnie odbić się na ścianach, gdzie powstanie pleśń. Aby temu zapobiec, warto zadbać o doskonałą wentylację pomieszczenia. Jeśli wybierzemy odpowiednie okno do łazienki, problem zniknie. Nowoczesne okna są bowiem wyposażone w sprawne systemy wentylacji, bez konieczności ich otwierania. Dobrym tego przykładem są okna Internorm wyposażone w technologię I-tec Wentylacja. Nawiewnik jest ukryty w profilu okna i praktycznie niewidoczny, co doskonale wpływa na estetykę. Przede wszystkim ważna jest jednak jego skuteczność. Zimą z pewnością skorzystamy z zastosowanego w tym systemie wymiennika ciepła. Powietrze staje się świeże, a wilgoć i nadmiar dwutlenku węgla są odprowadzane na zewnątrz. Jednocześnie odzyskujemy nawet 86% energii cieplnej, co przyczyni się do niższych rachunków za ogrzewanie. To doskonałe rozwiązanie do energooszczędnych i pasywnych domów, zwłaszcza, że wszystkie modele okien Internorm spełniają wymogi budownictwa pasywnego.

okna idealne do łazienki.jpg

Jak zachować prywatność w przeszklonej łazience?

Niektórzy z nas wahają się przed wstawieniem okien do łazienki ze względu na problemy z prywatnością. To rzeczywiście istotny czynnik, przede wszystkim w gęsto zaludnionym sąsiedztwie. Na szczęście istnieje łatwe rozwiązanie. Wystarczy postawić na skuteczne żaluzje lub rolety. W nowoczesnych domach możemy nimi wygodnie sterować przy pomocy aplikacji mobilnej, która przy okazji posłuży do sterowania wentylacją. Za takie udogodnienie odpowiada technologia I-tec SmartWindow.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF