Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna Internorm- Realizacja Warszawa - Wilanów

Kategorie: okna   drzwi  
Zdjęcie Okna Internorm- Realizacja Warszawa - Wilanów

Ciemne pomieszczenia nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Niewłaściwe rozmieszczenie okien powoduje, że do wnętrza nie dociera odpowiednia ilość światła. Przekłada się to również na większe zużycie energii, pomieszczenia muszą być doświetlane, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Aby temu zapobiec już na etapie projektowania budynku, należy zastanowić się, jak najlepiej rozmieścić w nim okna dekoracje. Zyskasz tym samym dobre samopoczucie i większą energooszczędność, gdyż niejedoktonie nowoczesne rozwiązania są synonimem okien jako dekoracji. Tak właśnie postanowił zrobić jeden z naszych klientów – który o oknach zaczął myśleć już na etapie wykonywania projektu. Jak wyszło…

 

Światło, ciepło i... Okna = dekoracje?

Podstawową funkcją okien jest oczywiście oświetlenie wnętrza budynku. Należy jednak pamiętać, że to, jaka będzie ich wielkość i rozmieszczenie, warunkuje dopływ ciepła do pomieszczenia. Jeżeli decydujemy się na modele wielkogabarytowe (nie bez podstawy pełniące również funkcję okien jako dekoracji), najlepiej umieścić je na południowej, południowo-zachodniej i zachodniej elewacji. Z kolei mniejsze okna drewniane, okna PV czy też okna aluminiowe powinny znaleźć się na ścianie północnej. Okna od strony, od której dociera najwięcej słońca, są w stanie w dużym stopniu dogrzać wnętrze, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na energię. Istotne jest jednak zamontowanie w nich zasłon lub rolet, aby zabezpieczyć pomieszczenia przed zbyt wysokimi temperaturami latem.

O możliwościach rozmieszczenia okien w domu powinien poinformować nas doradca wspólnie z architektem. Tak jest w przypadku, kiedy wybieramy okna Internorm. Eksperci pracujący w Showroomie, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu zawsze służą pomocą i wsparciem.

 

Rozmieszczenie okien dekoracji zgodnie z przepisami

 

Przepisy wskazują na to, że powierzchnia okien od strony południowej powinna wynosić minimum 1/8 powierzchni podłogi. Od chłodnej strony montujemy mniejsze okna i ich powierzchnia powinna wynosić 1/12 powierzchni podłogi. Czy jednak możliwe jest całkowite zrezygnowanie z okien w pomieszczeniach? Tak, montaż ich nie jest konieczny w pomieszczeniach technicznych, tych, które są usytuowane od strony północnej.

 

Okna w poszczególnych pomieszczeniach. Sprawdź nowoczesne okna Warszawa

 

Okna wielkogabarytowe, które bez wątpienia możemy określić mianem okien jako dekoracji, warto umieścić w salonie, który z kolei powinien znaleźć się w najlepiej oświetlonej części domu. Podobnie jest w przypadku jadalni i kuchni. Jeżeli chodzi o sypialnię, to dobrze zaplanować ją od wschodu, gdzie rano wnętrze będą doświetlały delikatnie promienie słoneczne. Od północy najlepiej umieścić np. łazienkę i toaletę.

 

Nowoczesne okna w Warszawie, a dokładniej w naszej realizacji na Wilanowie to produkty, które stanowią bardzo bogatą ofertę. Zarówno znajdziemy w nich duże przeszklenia, jak też tradycyjne, a jednocześnie nowoczesne okna Warszawa. Pamiętaj o ich dobrym rozmieszczeniu, aby zyskać większy komfort mieszkania i większą energooszczędność.

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF