Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna na taras

Ocena 4
Zdjęcie Okna na taras

Taras w nowoczesnym budownictwie to jeden z tych elementów, które uznaje się za konieczne. Niekiedy jest alternatywą dla dużego ogrodu i terenów zielonych, których brak spowodowany jest niedostateczną ilością miejsca przed domem. Są też projekty, w których taras jest uzupełnieniem ogrodu, stanowi przejście pomiędzy wnętrzem domu, a częścią relaksacyjną na świeżym powietrzu. W takich przypadkach konieczny jest wybór odpowiedniego okna na taras. Co jest istotne? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

 

Wybieramy okna na taras

 

Przed zakupem tak ważnych elementów wyposażenia wnętrza, jakimi są okna na taras, należy zapoznać się z ofertą, jaką proponują nam producenci. W ten sposób poznamy nie tylko standardy, ale też najnowocześniejsze rozwiązania i łatwiej będzie nam znaleźć okna na taras, które maksymalnie odpowiadają naszym oczekiwaniom. Różnią się sposobem otwierania, co dla wielu jest czynnikiem, który w pierwszej kolejności jest brany pod uwagę. Wybrać możemy okna rozwieralne, uchylne, uchylno-rozwieralne, obrotowe, składane, a także okna przesuwne. Najczęściej stosowane są okna przesuwne i rozwieralne. Pierwsze z tych rozwiązań zyskuje coraz większą popularność, a to ze względu na swój niezawodny system działania, możliwość wykorzystania na małych powierzchniach – okna się przesuwają, a skrzydła nie otwierają się do wewnątrz, co pozwala zaoszczędzić całkiem dużą ilość miejsca. Ponadto, cechują się wysokimi walorami estetycznymi. Duże przeszklenia łączą przestrzeń wewnątrz mieszkania i tym, co znajduje się przed domem.

 

DSC_7900.jpg

Ciepłe wnętrze z dużymi przeszkleniami

 

Istnieje przekonanie, że duże okna na taras zwiększają straty ciepła. Bardzo często to właśnie przez pryzmat pierwszych modeli takich systemów postrzegane są te nowoczesne, które znacznie się od nich różnią. Obecnie dużą wagę przywiązuje się do produkcji okien, charakteryzujących się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Nawet duża powierzchnia przeszklona nie wpływa już na znaczącą wymianę ciepła. Powietrze nie ucieka na zewnątrz, jak też nie napływa do wewnątrz, co nie wpływa na wyższe rachunki za ogrzewanie. Okna na taras bez obaw mogą być więc wykorzystane nie tylko tam, gdzie koncentrujemy się na walorach estetycznych, ale też na funkcjonalności i oszczędności.

INT_Bildwelt_HP_FOT4078_rgb.jpg

 

Ocena 4

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF