Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna plastikowe – jak je konserwować?

Kategorie: okna   zabezpieczenia  
Zdjęcie Okna plastikowe – jak je konserwować?

Są uniwersalne, ponadczasowe, ich pielęgnacja jest łatwa oraz niewymagająca, a przy tym zapewniają skuteczną ochronę przed wymianą ciepła z otoczeniem. PCV jest tworzywem bardziej odpornym na wpływ czynników zewnętrznych, dlatego wciąż cieszy się dużą popularnością wśród pragmatyków, którzy poszukują okien na długie lata użytkowania. Nie można jednak uznać, że konserwacja przy oknach PCV nie jest konieczna. Trzeba w ich przypadku zadbać przede wszystkim o okucia.

Dwa razy w roku naoliwiamy okucia

Niektórzy uważają, że jeden raz w roku w zupełności wystarczy. Zdania są jednak podzielone, ponieważ nie wszyscy uwzględniają konieczność smarowania okuć przed i po zimie, zapominając o tym, że mechanizm narażony jest obciążenie przez cały rok, nie tylko podczas mrozów i niskich temperatur.

Okucia smarujemy zawsze olejkiem do tego przeznaczonym, nie stosujemy domowych sposobów, a profesjonalne środki, które są bezpieczne dla powierzchni okiennych. Uwagę zwracamy na newralgiczne miejsca, nie zapominając o smarowaniu również szyny w górnej części skrzydła.

Regularne czyszczenie okuć

Okucia są pokryte powłoką antykorozyjną, dzięki której są odporne na wilgoć i tym samym nie ulegają destrukcyjnemu procesowi korozji. Środki agresywne mogłyby ją zniszczyć, nawet jeżeli jesteśmy usatysfakcjonowani efektem po umyciu nimi powierzchni okuć. Rezygnujemy z mleczek i detergentów, które towarzyszą nam w domowych porządkach. Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie sprzężonego powietrza np. z ogrodowego kompresora, przedmuchując nim okucia. Następnie wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką.

Pielęgnacja okien PCV

Szczególnie białe ramy wykonane z PCV wykazują tendencję do żółknięcia i matowienia. Często proces ten potęguje i przyśpiesza stosowanie bardzo agresywnych środków chemicznych. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się delikatne płyny myjące. Rezygnujemy ze środków, które w składzie zawierają rozpuszczalniki i składniki ścierne. Unikaj również spryskiwania płynem do mycia okien uszczelek. Zawsze nadmiar płynu usuwaj zarówno z nich jak również z ram czystą wodą. Jeżeli powierzchnia ramy jest kolorowa, to nie używaj preparatów, które są bogate w spirytus lub jego pochodne. W przeciwnym razie kolor może wyblaknąć, a okno straci na swój estetyczny wygląd.

jak konserwować okna PCV.jpg

Decydując się na okna PCV, warto ponadto rozważyć wybór okien PCV-aluminiowych. Nakładka z aluminium od strony zewnętrznej chroni ramy przed żółknięciem. Do takich okien należą m.in. okna KF 500, KF 310 i KV 350.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF